Belföld

Új gyanúsított és hat feljelentés K&H-ügyben

Többmilliárdos pénzmosással gyanúsította meg az ORFK Szervezett Bűnözés Elleni Igazgatósága (SZBEI) azt a 30 éves férfit, aki két - a brókerügyben kulcsszerepet játszó - off-shore cég magyarországi megbízottja volt - írja a Népszava.

D. Gábor közgazdász, aki korábban Schönthal Henrik “mindenese” volt hónapokkal ezelőtt még tanúként tett vallomást a rendőrségen. Akkor azt állította a Népszava szerint, hogy minimálbérért vállalta a két magyarországi cég vezetését. Elismerte, hogy közvetlen kapcsolatban állt Kulcsár Attilával. A Néopszava információi szerint D. Gábor aláírásával hitelesítette a pénzmosásgyanús átutalásokat.

Schönthal Henrikről és az ő feltételezhető szerepéről a K&H-ügyben korábban a Figyelő hetilap több cikkben is beszámolt. Schönthal korábban befektetett a Baumgartner család autókereskedésébe is, és kapcsolatban állt Rejtő E. Tiborral, a K&H Bank időközben távozó vezérével is.

A Magyar Nemzet legfrissebb információi a K&H Bank most kezdeményezte több, az üggyel összefüggésbe hozható személy vagyonának zárolását is – írja az Origo.hu. Sőt a lap szerint a bank feljelentette hat korábbi munkatársát, akik a gyanú szerint érintettek lehetnek a brókerbotrányban. Így feljelentették Tóth Róbertet, a K&H Equities Rt. egykori munkatársát, aki a gyanú szerint közreműködött az Autó-Danubia Kft. és az Állami Autópálya Kezelő Rt. (ÁAK) között létrejött visszadátumozott szerződés elkészítésében. A feltételezések szerint Tóth részt vett a Betonút Rt. sérelmére Kulcsár Attila által elkövetett sikkasztásban is – írja a lap.

A Magyar Nemzet szerint feljelentették Bernhardt Tibort, a K&H Bank Rt. humánpolitikai főosztályának vezetőjét. Bernhardt úgy vett fel 2001 júliusában 20 millió forintot, hogy számláján csak 8,5 millió forint fedezete volt. Az összeget a Montrade Ltd. számlájáról kapta. Feljelentették Csuka Lászlót, a K&H Equities Rt. volt vezérigazgatóját, aki a gyanú szerint részt vett több szabálytalan tranzakcióban – írja a lap.

A bank feljelentette Vígh Szabolcsot, aki a K&H-csoport több cégében töltött be vezető beosztást. A feljelentés szerint Vígh közreműködött az Autó-Danubia Kft. és az ÁAK Rt. közötti visszadátumozott szerződés elkészítésében és a Pannonplast-részvények felvásárlásában. A Magyar Nemzet úgy tudja, Vígh több fontos adatot törölt számítógépéről.

Kővári Zsoltot, a K&H Bank Rt. és a K&H Equities Rt. vezető testületeinek tagját és Blatnyák Gábort, a K&H bankcsoport brókerét is feljelentette a pénzintézet.

A lap úgy tudja, a bank a feljelentések mellett kérte Schönthal Henrik, aki a brókerügyben érintett off-shore cégekkel hozható kapcsolatba, Dudás Gábor, a Balmoral Llc. és a Montrade Ltd. számlakezelője, Dunai György, a Betonút Rt. elnöke és Nagy Károly, az Ashmore Ltd. kézbesítési megbízottja vagyonának zárolását.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik