Belföld

250 maffiózót tartóztattak le Bulgáriában

A bolgár főállamügyészség parancsára az elmúlt három nap alatt több mint 250 bolgár bűnözőt tartóztattak le – közölte a novinite.com balkáni internetes újság. Csütörtökön immár harmadik napja tart az akció, amelyet Bojko Boriszov, a bolgár belügyminisztérium főtitkárának javaslatára rendeltek el az ügyészségen.

Boriszov bejelentette, hogy minden szervezett bűnözőt el akarnak kapni a hatóságok. A most őrizetbe vett személyek mindegyike büntetett előéletű. A bolgár rendőrség csütörtök este tárja az akció eredményét a főügyészség elé. A belügyminiszter, Georgi Petkanov ugyanakkor szintén új bűnmegelőzési stratégiát terjeszt a szófiai kormány elé a napokban.

Ugyancsak a mostani akcióval egyidőben jelentették be, hogy leváltják az országos rendőrfőnököt a balkáni államban. Vaszil Vaszilev tábornokot Petkanov belügyminiszter javaslatára távolítják el. Minderről egyébként a szófiai kormány zárt ajtók mögött döntött csütörtökön.

Az intézkedésekre Szimeon Szakszkoburggotszki bolgár miniszterelnök távollétében került sor, miután az ex-cár Brüsszelbe utazott csütörtök reggel. Vaszilev tábornok leváltását még jóvá kell hagynia Parvanov bolgár köztársasági elnöknek is.

Az új rendőrfőnök személyéről egyelőre csak találgatások folynak. A legesélyesebb a posztra Ilija Iliev ezredes, aki eddig a Belügyminisztérium pleveni regionális egységét irányította.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik