A magyar kormányfő a globalizáció és a világgazdaság helyzetéről, a magyar gazdaság főbb elemeiről és a magyar-kínai kapcsolatokról mondta el véleményét vezető gazdasági szakembereknek a kínai Állami Vendégházban, a Bank of China, a legnagyobb kínai bank szervezte fórumon.
Medgyessy Péter szerint az unióban nagyon kemény és olykor merev szabályok vannak, és gyakran ezért maradnak el a szükséges reformok. A globalizációt lehet szeretni vagy lehet nem szeretni, de tudomásul kell venni – mondta.
A fórumon a magyar miniszterelnök arra biztatta a kínai üzletembereket, hogy tekintsék Magyarországot térségi hídfőállásnak. A kínai államfő-pártfőtitkárral és a miniszterelnökkel lezajlott csütörtöki megbeszélésein megerősítést nyert, Magyarországnak jó esélye van arra, hogy regionális központtá váljon Kína számára.
Közölte, hogy kínai befektetőkre is számít a magyarországi útépítésekben, amelyek finanszírozásában nyilván a világon a nagyságra 11. bank, a Bank of China számára is kiváló üzleti lehetőségek nyílnak.
A kétoldalú gazdasági kapcsolatokról azt mondta, hogy a jelentős magyar deficit zavaró, de nem alapvető probléma. A Kínai-Magyar Befektetési Szeminárium nevű fórumon bemutatták az első kínai nyelvű befektetési kézikönyvet Magyarországról. A miniszterelnöki látogatáshoz kapcsolódóan kiadott, kínai nyelvű “Magyarország: befektetési kézikönyv” a Bank of China, a pekingi magyar nagykövetség és az ITDH közös gondozásában jelent meg, és a maga nemében egyedülálló kiadvány, mert az első olyan könyv, amelyet egy ország és egy kínai bank közösen jelentetett meg.

Novák Katalin: Nem látok a háború kérdésében olyan árnyaltan, mint a miniszterelnök
Miben mondott ellent Orbán Viktornak? Tiszta-e a lelkiismerete azután, hogy kegyelmet adott Budaházy Györgynek? Tényleg ő a NER jó zsaruja? Akkor is jóban lenne a kormányfővel, ha őt Dobrev Klárának hívnák? Lehet-e független valaki attól, akinek a monogramját fülbevalóként viselte? Mit tanult Orbántól? Államfői működése egyéves évfordulója alkalmából kérdeztük Novák Katalint.