Kovács Péter professzor, a díjat odaítélő Magyar Kísérletes és Klinikai Farmakológiai Társaság (MFT) bírálóbizottságának elnöke a döntést indokolva elmondta: az alendronát tartalmú készítmény már rövid távon is növeli a csonttömeget, jelentősen csökkenti a csonttörés esélyét, s ezzel javítja a betegek életminőségét.
A gyógyszer férfiak csontritkulása ellen is hatékonyan alkalmazható. Az átadón felszólalók közül azonban többen is megjegyezték: a társadalombiztosítás a férfiak esetében sajnos egyelőre nem támogatja a gyógyszert.
Kovács Péter hozzátette: a Fosamax egyedülálló abban, hogy csak heti egy alkalommal kell szedni. Mint mondta: ez nemcsak kényelmes a betegek számára, de a gyógyszerszedés megbízhatóságát is növeli körükben. A helyszínen kiosztott tájékoztatóból kiderül: a magyar lakosság átlagos csontsűrűsége a legalacsonyabb Európában, s a csontritkulás mintegy 900 ezer 50 év feletti betegnél fordul elő. A csontritkulással kapcsolatba hozható csípőtáji törések által előidézett állapot következtében évente mintegy 2500-3000 beteg hal meg.
Farsang Csaba professzor, az MFT elnöke elmondta: az Év gyógyszere díjat 1997-ben alapították azzal a céllal, hogy elősegítsék a leghatékonyabb és leginkább betegbarát gyógyszerek magyarországi elterjedését.

Kácsor Zsolt: Úgy érzem magam, mintha meghámoztam volna a koponyámat, és az agyamat kitettem volna az asztalra
„Én elmentem a falig, és tudom, milyen jó érzés életben maradni” – mondta lapunknak adott interjújában Kácsor Zsolt. Az írónak nemrég jelent meg Pokoljárás bipoláriában című kötete, amelyben az öngyilkossági kísérletét megelőző órák keretében meséli el mániás depressziójának történetét.