Belföld

Enyhén esnek az autóhitel-kamatok

Több autót vehetnek forinthitelre az idén, mint egy évvel korábban - írja a Magyar Hírlap. A finanszírozásban tavaly 80 százalékos részarányt elérő devizás hitelek ugyanis kockázatosabbá váltak.

Az ingatag forintárfolyam miatt akár néhány ezer forinttal is nőhet egy-egy hónapban a ráfizetés a havi törlesztésre. A forinthiteleket vonzóbbá teszi az is, hogy az utóbbi időben sorra jelentik be a finanszírozók az 1-3 százalékos kamatvágásokat. Ennek ellenére továbbra is 5-6 százalékpontos kamatelőnyük van a devizás hiteleknek, így a kockázat ellenére valószínűleg sokan továbbra is ezt a formát választják.

Új idők új szele csapja meg az autóvásárlót a Nissan Nérónál. A kereskedő kérés nélkül nyomtat az euró alapú finanszírozási ajánlat mellé forintos hitelt is, és érveket hoz fel mellette. Hosszú futamidőnél nem is látszik olyan rémesnek a különbség. Öt évre nyújtott forinthitel esetében a törlesztés csak havi 4300 forinttal kerül többe, hat évnél pedig egyértelmű az előny, mivel ilyen hosszú futamidőre nincs is eurós ajánlat. De ha belegondol az ügyfél, hogy a törlesztés ideje alatt összesen mennyivel fizet ki többet – amennyiben a forint tartja árát -, már százezrekre rúg a különbség. A forintos hitelt tehát hamar feledi, és inkább felvállalja az árfolyamkockázatot. Ebben valószínűleg a januári események sem gátolják meg, hiszen a finanszírozók tájékoztatása szerint az átélt négyszázalékos forintgyengülés 1-2 ezer forinttal emeli meg a jellemző nagyságú, 30-40 ezer forintos havi törlesztéseket.
[Magyar Hírlap]

Ajánlott videó

Olvasói sztorik