[FN] A megújuló erőforrásokhoz kötődő beruházásokra az elkövetkező nyolc évben legalább 500 milliárd forintot kell fordítania Magyarországnak - hangoztatta Kóródi Mária környezetvédelmi és vízügyi miniszter a 2. Ökotech Nemzetközi Környezetvédelmi és Kommunális Szakkiállítás keddi megnyitóján Budapesten. Elmondta: a szél-, a nap-, a víz-, a biomassza és a geotermikus energia felhasználásának növelése európai uniós célkitűzés. - A megújuló energiaforrások energiafelhasználáson belüli, jelenlegi 3,6 százalékos arányát 2010-ig 12 százalékra kell emelni - közölte Kóródi Mária. Emlékeztetett arra a korábbi becslésre, amely szerint a teljes környezetvédelmet tekintve 2.700 milliárd forint kell ahhoz, hogy az EU-követelményeket az ország teljesítse.
Ajánlott videó
- 06:13 Gödi Samsung-botrány: A rendőrség nem huny szemet
- 06:01 140 ezer követőt veszített az influenszer, miután kiderült, hogy néz ki valójában, de valami nagyon nem stimmel a történetében
- 06:00 Kvíz: kitalálod, mi volt a magyar sztárok eredeti foglalkozása?
- 05:45 Furcsa dolgok, amiket a tested művel – te tudod az okukat?
- 05:30 Biztos, hogy tökéletesen ki tudnál tölteni egy Macskafogó-kvízt?
- 04:10 Így végezték ki Imrédy magyar miniszterelnököt
- 03:40 Így halt meg az utolsó azték király
- 23:09 Bezuhant a csereajtón egy magyar jégkorongozó, mentők segítettek rajta
- 21:51 Távcsővel kémleli parancsnoka arcát az atomerőműhöz kirendelt honvéd a megyei lapok új AI-grafikáján
- 21:26 Megtévesztő kampány miatt eltiltották Vajda Zoltánt a plakátjai és szórólapjai használatától
- 21:00 Hét döbbenetes leleplezés A Topmodell leszek! vitatott hagyatéka című dokumentumsorozatból
- 20:58 Sokan már koporsóban látják, de még korai kihirdetni az olasz labdarúgás halálát
- 20:55 Visszaküzdötte magát a magyar kosárlabda-válogatott az vb-selejtezőbe, két másodperccel a vége előtt kapott ki
- 20:36 Elfogták az embert, aki reggel maszkban támadott egy ügyintézőre Zalaszentgróton
- 20:05 A nap legfontosabb hírei – 2026. február 27.
- 19:15 Anyagi problémákkal küzd a Drága örökösök színésznője: „Nem gondoltam, hogy majdnem 50 évesen itt fogok tartani”
- 18:31 Orbánon eluralkodni látszik a stratégiai hisztéria
- 21:51 Távcsővel kémleli parancsnoka arcát az atomerőműhöz kirendelt honvéd a megyei lapok új AI-grafikáján
- 15:41 Halottak „írhattak alá” a Mi Hazánk egyik budapesti jelöltjének, feljelentést tesz a választási bizottság
- 13:57 Megnyílt az ország egyik legnagyobb Lidl-áruháza, megrohanták a vásárlók
- 21:00 Hét döbbenetes leleplezés A Topmodell leszek! vitatott hagyatéka című dokumentumsorozatból
- 17:56 Szandi a fia által tervezett ruhában zsűrizik majd A Dal következő adásában
- 18:57 Autóban zúztak halálra egy férfit egy müncheni roncstelepen
- 14:55 Óriási füsttel lángol egy hulladékfeldolgozó Soroksáron, 150 köbméternyi szemét ég
- 23:09 Bezuhant a csereajtón egy magyar jégkorongozó, mentők segítettek rajta
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
