A kormány a múlt héten úgy döntött: meg kell vizsgálni annak a lehetőségét, hogy januártól a kistérségi társulások gyakorolják az úgynevezett kistérségi megbízottak munkáltatói jogát . Mint ismeretes, súlyos vádak érték a közelmúltban Nagy Sándort, a Miniszterelnöki Hivatal (MeH) területfejlesztésért felelős politikai államtitkárát a kistérségi megbízottak kinevezésével kapcsolatban. A MeH ugyanis - bár valamennyi önkormányzati érdekvédelmi szövetség bírálta emiatt - ragaszkodott ahhoz, hogy az előző kormány által kinevezett, s most, az önkormányzati választások előtt feltűnően gyorsan lecserélt kistérségi megbízottak munkáltatói jogát a kormány gyakorolja. A legnagyobb önkormányzati érdekvédelmi szövetség, a TÖOSZ vezetői azt állították: ez a módszer szakmai és politikai szempontból is káros. Szakmailag azért, mert a kistérségeknek maguknak kell kiválasztaniuk azt a személyt, akiben az önkormányzatok megbíznak, akinek az észrevételeit, javaslatait elfogadják (a megbízottak feladata az, hogy figyeljék a térség által igényelhető pályázati lehetőségeket, alakítsák ki a pályázók körét, segítsenek elnyerni a pénzt); politikailag pedig azért, mert könnyen az a vád érheti a kormányt, hogy saját klientúráját ülteti a megbízotti tisztségbe.
[Népszabadság]
[Korábbi cikkünk a témában]
Ajánlott videó
- 00:53 Váratlan fejlemény: szüneteltetik az új Újpest-stadion építését
- 00:45 A vb-meccs után közölte a madridi csatár, hogy el akarja hagyni a klubját
- 00:00 Kivételes lehetőség: prémium otthonok akár 20 millió Ft kedvezménnyel a Waterside Residence-ben.
- 23:06 Messi összehozott egy olyan vb-bravúrt, ami Kocsis Sándoron és rajta kívül csak egy focistának sikerült
- 22:48 Foci-vb: Franciaország - Irak 1-0 (élő)
- 22:11 Már most alig folyik a víz három településen a brutális hőségben
- 21:43 A nap legfontosabb hírei – 2026. június 22.
- 21:39 Visszatér a mentőszolgálathoz a korábban menesztett főorvos
- 21:29 Szabó Bence szolgálati jogviszonyát visszaállították
- 21:05 Összeomlott a klíma: Felfüggesztették a műtéteket az Országos Onkológiai Intézet egyik épületében
- 20:56 A lemondott Starmer utódjelöltje diadalmenetben vonult be Londonba, de a brit kétpártrendszer válsága folytatódik
- 20:41 Magyar Péter: akár magáncégekhez is állami felügyelőt küldhetnek
- 19:00 Nyomozás indult a győri önkormányzati médiacég szerződései miatt
- 18:58 A feng shui szerint erre figyelj a konyha berendezésénél, ha el akarod kerülni a balszerencsét
- 18:57 Magyar: akár kormánytag vagy Tisza Sziget-tag is lehet a következő köztársasági elnök
- 12:18 Biró Ferenc Pál elmagyarázta, miért került a NER 60 ezer milliárdba
- 11:11 Róna Péter: Sulyok Tamás még mindig nem érti
- 21:39 Visszatér a mentőszolgálathoz a korábban menesztett főorvos
- 15:38 Győzelemmel tért vissza, de egyből megbukott a doppingteszten a kétszer már eltiltott olimpiai bajnok
- 11:21 A kisbenzinkutasok berágtak az új kormányra, bezárással fenyegetnek
- 12:17 Több vármegyére is riasztást adtak ki felhőszakadás és zivatar veszélye miatt
- 09:22 Farkasházy Tivadar a Heti Hetes új csapatáról: Az, amit mi csináltunk, egészen más volt, s akkor még finoman fogalmaztam
- 21:05 Összeomlott a klíma: Felfüggesztették a műtéteket az Országos Onkológiai Intézet egyik épületében
- 09:11 Megvan, melyik a legolcsóbb és legdrágább bank
- 13:27 Levegőnek nézte JD Vance-t a katari kormányfő
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
