Csak decemberben kapják meg a 20 százalékkal megemelt családi pótlékot az érintettek, akkor viszont egy összegben vehetik kézbe a szeptember elsejéig visszamenőleg járó többletet . A családok támogatásáról szóló törvény módosításával szeptember elsejétől tervezték 20 százalékkal emelni a családi pótlék összegét. Az Egészségügyi, Szociális és Családügyi Minisztérium júniusban nyújtotta be a törvénymódosító javaslatot, ám a részletes vita még csak most zajlik a parlamentben, s a végső döntés várhatóan novemberben lesz - tájékoztatta a Magyar Nemzetet Lakatos Hedvig, a minisztérium főosztályvezetője. Ennek oka - tette hozzá - a nyári szüneten túl, hogy az önkormányzati választások miatt két hétig nem ülésezik a parlament. Ez azt jelenti, hogy a családok leghamarabb a decemberben folyósított (ez a novemberi hónapra járó ellátás) családi pótlékot kapják meg az emeléssel együtt. Akkor viszont egy összegben hozzájuthatnak a szeptemberre, októberre és novemberre vonatkozó emeléshez is. Családi pótlékot mintegy 1,892 millió gyermek után folyósítanak - írja a Magyar Nemzet. Ajánlott videó
- 12:44 Kispadosnak indult, nemzeti hős lett belőle – eddig ez a cserék focivébéje
- 12:38 Amnesty International: Nincs rendben a kormány megoldása Sulyok Tamás eltávolítására
- 12:36 Ronaldóék javítanának, Anglia rangadóra készül – élő hírfolyam a foci-vb tizenharmadik napjáról
- 12:33 Kunhalmi: Soha többé nem indulhatok országgyűlési választásokon a saját hazámban?
- 12:20 Milliókra büntettek két orvost és egy hozzátartozót hálapénz átadása miatt Miskolcon
- 12:11 Felejtsük el Barbie-t! – üdv a futball-világbajnokság élénk rózsaszín nyarán
- 12:05 Miért tussolja el az MNB a Mol-vezetők bennfentes kereskedését? – kérdezik a kisbefektetők
- 12:04 Felnyitottak egy 1500 éves szarkofágot Horvátországban
- 12:01 Fokozott ellenőrzést rendelt el a budapesti rendőrfőkapitány a hétvégi Pride miatt
- 11:42 Újabb löket a védett ár kivezetésére: csökken a gázolaj ára szerdától
- 11:39 Két autó is kigyulladt kedden Budapesten
- 11:34 Jelenleg az egészségügyi ellátórendszer 18 százaléka nem működik – problémaleltárt készít a minisztérium
- 11:26 Jámbor András a 12 éves mandátumkorlát veszélyeiről
- 11:08 Nem lehet többé gyűlölködő plakátokat kitenni
- 11:06 A hőség elől vízbe menekülők tucatjai fulladtak meg Franciaországban
- 09:24 A fideszes sajtóra kér pénzt a „nemzeti tőkésektől” Navracsics Tibor és Ferencz Orsolya
- 09:41 Hőkupola húzódik Magyarország fölé: extrém forróság várható
- 05:55 Alaptörvény-módosítás: Fleck Zoltán szerint visszafogott, Hack Péter szerint támadható
- 06:31 Hűtési díjat számolnak fel egy vidéki kisboltban
- 21:39 Visszatér a mentőszolgálathoz a korábban menesztett főorvos
- 07:58 Majka az X-Faktor új mentoráról: Olyan, mintha a kislányom lenne
- 10:43 Orbán családjáig is elérhet a Tisza elszámoltatása – mondta a 24.hu-nak a San Diego-i egyetem korrupciókutatója
- 11:06 A hőség elől vízbe menekülők tucatjai fulladtak meg Franciaországban
- 06:16 Az osztrák kapitányt dühítette, hogy megadták Messi történelmi gólját
- 09:28 Magyar Péter: Az Orbán-kormány újraélesztette Magyarország tragédiáját
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
