[FN] Csendrendeletet léptetett életbe a siófoki önkormányzat, amely szerint éjjel 11 óra után tilos szabadtéren, vagy szabadtérre kihallatszó zenét szolgáltatni. Ez gyakorlatilag majdnem minden siófoki szórakozóhelyet érint. A városnak elege lett abból, hogy a fiatalok szórakozóközpontjává vált Siófok - mondta a FigyelőNetnek Szélyes Miklós jegyző. A várt számban érkeztek turisták, de ebből mit sem profitálhat a balatoni város, hiszen ezek a fiatalok bulizni jönnek, a "közértekben étkeznek és az utcán isznak". A város tisztában van vele, hogy a rendelettel anyagi érdekeket sért - mondta Szélyes -, de azt szeretnénk, hogy ha 40-50 éves jól szituált turisták váltanák fel a randalírozó fiatalokat, akik a buli hevében üvegeket, padokat törnek össze, fákat csavarnak ki. A rendelet nem csak a vállalkozókra vonatkoznak, hanem a házibulikra is. Szélyes szerint sokan panaszkodtak, az egyre elviselhetetlenebb hangzavarra. A rendelet szeptember 1-jén lépett életbe, de az önkormányzat türelmi időt ad a szórakozóhelyek üzemeltetőinek, ezért is a szezon végén hirdették ki a "csendszabályzatot". Jövőre azonban, be nem tartás esetén komoly pénzbüntetésre számíthat a megszegő, de akár be is zárathatja a helyet az önkormányzat.
Ajánlott videó
- 02:43 A Manchester City klubrekordot jelentő összeget fizet a Guardiola-éra utáni első igazolásnál
- 23:03 Érthetetlen, miért adták meg Leroy Sané gólját Ecuador ellen
- 22:05 Ketten meghaltak, amikor egy varsói Kresz-pályára zuhant egy magánrepülőgép
- 22:01 A katasztrofális vb-szereplés után lemondta a válogatottságot a Leverkusen csatára
- 21:46 Ecuador fordított a vitatott német gól után, és ezzel továbbjutott
- 21:33 Pásztó mellett fura módon eltűnt a medréből a Zagyvát tápláló patak vize
- 21:13 Legalább 2,5 millió dollárt ér a labda, amit Diego Maradona kézzel ütött az angolok kapujába
- 21:02 Élő polip kóstolgatás nélkül is izgalmas gasztronómiai kaland, de Szöulban nem éri meg vegának lenni
- 21:01 A nap legfontosabb hírei - 2026.06.25.
- 20:50 Meccs utáni ünneplő tömegbe hajtott egy autó Mexikóban
- 20:36 Közepesre csökkentették az ország a terrorfenyegetettségi szintjét
- 20:23 Tarr Zoltán bocsánatot kért
- 20:18 Barta Sylviának összejött, ami Sebestyén Balázsnak nem: egy közös fotó Arnold Schwarzenggerrel
- 19:58 Új DPK-kezdeményezés: Orbán-szignós Nemzeti Hitvallás otthoni használatra
- 19:53 Magyar Péter: Azonnali választ várunk az ügyészségtől, hogy meghallgatták-e gyanúsítottként Orbán Viktort és Hajdu Jánost
- 17:14 Vádat emeltek Majka ellen az ittas vezetési ügyében – azt állította, hogy elhagyta a jogsiját
- 10:56 Schiffer: Az általunk jelölt alkotmánybírók játszottak vezető szerepet Sulyok indítványának megfúrásában
- 11:55 Megszólalt letartóztatásáról a megbilincselt és vezetőszáron vitt Bús Balázs
- 15:05 Magyar Péter: Népszavazás lesz az új alkotmányról
- 13:14 Gyorsított eljárásban állítják bíróság elé a polgármestert, aki a sárgarépa kódjával lopott legót a Tescóból
- 15:32 A Mediaworks bejelentette, hogy a Magyar Nemzet és 12 megyei újság hetilappá alakul
- 10:25 „Te normális vagy, odaviszed a vak apádat, hogy megölje az apukámat?” – kifakadtak a bíróságon a lemészárolt rockzenész családtagjai
- 12:20 Magyar Péter az Uzsoki Utcai Kórház tetejéről pár órát adott a főügyésznek, hogy számoljon be az aranykonvojügyről
- 14:34 Hol volt eddig ez a konstruktív Fidesz? – ismét megszavazták a győri fideszesek Pintér Bence javaslatait
- 19:53 Magyar Péter: Azonnali választ várunk az ügyészségtől, hogy meghallgatták-e gyanúsítottként Orbán Viktort és Hajdu Jánost
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
