[FN, HWSW] A zeneszerető vásárlók hamarosan új digitális zenei formátumot láthatnak viszont a zeneboltok polcain. A "DataPlay" digitális média méreteiben kisebb a jelenlegi CD-lemezeknél, személyében a zeneipar legfrissebb csodafegyverét tisztelhetjük a kalózok, másolók ellen. Bár az új média méreteiben kicsi, komoly támogatás, háttér áll mögötte. Az öt legnagyobb kiadóból három, a Universal Music, az EMI Group és a BMG már élénken érdeklődött a formátum iránt. A DataPlay formátumú lemezek nem kisebb előadókkal debütálnak majd, mint Carlos Santana, N*Sync, Britney Spears, Sarah McLachlan és Pink. A lemez egy átlátszó műanyag korong, amely üres, felvételre kész kivitelben is kapható lesz. A kis méretű lemez könnyedén elfér a tenyerünkben. Az előre rögzített, műsoros lemezek másolásvédelmet kapnak. A CD-vel versenyezni nem könnyű dolog, ráadásul a lemez lejátszásához új készülékek kellenek. Egyes jelentések szerint azonban jelenleg 1,5 milliárd CD-lemez lejátszására alkalmas készülék található világszerte. A DataPlay ezért további előnyöket ígér a CD ellenében.
Ajánlott videó
- 23:42 Rajtpara és mercedeses belharc után Antonelli nyerte a Kanadai Nagydíjat
- 22:26 A korábbi Vidi-játékos gólja történelmi kupagyőzelmet ért Portugáliában
- 21:35 Berúgott és elhagyta a lopott géppisztolyt – kudarcot vallott az állambiztonság 1976-ban
- 21:30 Három autó ütközött a 13-as főúton, mentőhelikopter érkezett a helyszínre
- 21:26 Káosz Olaszországban: szurkolói összecsapás után nem tudták elkezdeni a sorsdöntő meccset
- 20:40 A nap legfontosabb hírei – 2026. 05. 24.
- 20:16 Milák Kristóf két év után indult nemzetközi versenyen, két győzelmet is besöpört
- 20:13 Elkóborolt az árva kiselefánt, videón a család öröme, amikor megkerült
- 19:59 „Hiába próbálnak meg minket elpusztítani. Mi akkor is itt vagyunk, és itt is maradunk”
- 19:54 Ha fel is ébred a kómából, valószínűleg akkor sem élhet már teljes életet az idős férfi, akit elektromos rollerrel gázoltak el a zebrán
- 19:50 Nem hibázott az ETO, a győriek nyerték a kézilabda NB I-et
- 19:17 Elárulta Magyarországot Szent István utóda?
- 19:17 Nyílt levelet írtak a fideszesek Orbán Anitának: „A karriered csúcsára úgy jutottál fel, hogy elárultál bennünket. Szégyelld magad!”
- 19:09 Szalah gólpasszal, Guardiola vereséggel búcsúzott, megdőlt egy PL-rekord, kiesett a West Ham
- 19:03 A britek újabb kiütéses vereségével eldőlt, hogy bennmarad az elitben a hokiválogatott
- 15:30 A Nobel-díjas lázadó, aki örök misztikum marad – 85 éves Bob Dylan
- 17:02 Hat hét az életük, sokuk törött lábbal, szenvedve éli le – milyen csirkéket eszünk?
- 12:47 A Fidesz azt állítja, törvényesen hajtotta végre a költségvetést
- 20:13 Elkóborolt az árva kiselefánt, videón a család öröme, amikor megkerült
- 07:31 Scherer Péter Friderikusz műsorában: elárulta, 62 évesen miért tette le a jogsit nagymotorra
- 09:02 Kálnoki Kis Attila lesz a sportállamtitkár Magyar Péter kormányában
- 16:07 Hatos lottó: itt vannak a nyerőszámok
- 12:35 Orbán Anita elítélte a Kijev elleni támadást: „Elfogadhatatlan az ártatlan civilek szenvedése”
- 08:30 „Már kevés volt a szextelefon, a sztriptíz” – így lett Vad Katiból Michelle Wild
- 09:37 Elmesélte a magyar házaspár, hogyan csaltak ki tőlük 87 milliót az interneten – videó
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
