[Napi Gazdaság] Nemrég jegyezte be a cégbíróság a Ster Century magyar filmszínházainak tulajdonosváltását. Az eddig a Ster Century Management (Netherlands) BV birtokában lévő Ster Century (Magyarország) Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. ugyanis most már hivatalosan is a United Cinemas International (Central Europe) BV-hez (UCICE) került. A változással két budapesti mozi cserélt gazdát, a dél-afrikai Ster Century-csoport a WestEnd és a Campona bevásárlóközpontokban üzemeltetett egy-egy multiplexet. Az első és eddig egyetlen magyar UCI-mozi egyébként a MOM Park bevásárlóközpontjában nyílt meg az idén tavasszal (NAPI Gazdaság, 2002. március 1., 5. oldal). A Ster Century az év elején jelentette be, hogy a United Cinemas International (UCI) amszterdami cégének értékesíti a közép-európai, magyar, szlovák és cseh érdekeltségeit. Az akkori - meg nem erősített - hírek szerint a közleményben szereplő 18,5 millió helyett drágábban, végül 25 millió dollárért jutott a UCI a multiplex mozikhoz (NAPI Gazdaság, 2002. március 4., 1-5. oldal). A UCI-nek egyébként fele-fele arányban a Universal Studios és a Paramount Pictures a tulajdonosa. Az amerikai társaság első európai moziját 1985-ben nyitotta meg Nagy-Britanniában, azóta ír, osztrák, német, olasz, spanyol, lengyel, japán, tajvani és brazil nézők is betérhetnek a hazájukban épült amerikai mozikba.
Ajánlott videó
- 02:03 Amint véglegessé vált a skótok kiesése, lemondott a kapitányuk
- 23:56 „A mai nap életem egyik legrosszabb napja” – őszintén beszélt sérülésekkel tarkított szezonjáról a spanyol szélső
- 23:09 „Jövőre Magyar Péter itt lesz a Pride-on velünk” – mit vár a Tisza-kormánytól az LMBTQ-közösség?
- 22:16 Kicsinyes büntetést kapott az uruguayi válogatott, miután kizúgott a vébéről
- 22:00 Csányi Sándor, Világi Oszkár és Váradi József is lemondott egyetemi kuratóriumi tagságáról
- 21:32 NHL-csapat draftolta a 18 éves magyar jégkorongost
- 21:29 A nap legfontosabb hírei – 2026. június 27.
- 20:57 Lemond Aleksandar Vucic, de nem megy messzire
- 20:38 Hűsítő pontként hasznosul a letartóztatott Őrsi Gergely polgármesteri irodája
- 20:37 Kapitány István: 22 tagállammal közösen építünk európai energiatárolókat
- 20:22 A karaktergyilkos edző, aki a vébén magának ártotta a legtöbbet
- 20:01 Meglepően jó a 2500 forintos hangszóró – de gyorsan kiderül, miért kerül a többi tízszer ennyibe
- 19:59 „Egy bogarat meg tudtam volna ölelni” – az idei Fishingről nézve a mocskosfidesz-nyár csak egy rossz álom
- 19:52 Európa több országa is szenved a rekordokat döntő hőhullámtól
- 21:48 Budapesti különlegesség nyerte a 2026-os Év Fagylaltja fődíját
- 19:33 Ötöslottó: itt vannak az e heti nyerőszámok - 720 millió forint volt a tét
- 15:26 Eljárást indított a rendőrség azokkal a fiatalokkal szemben, akik szivárványos zászlókat dobtak az Erzsébet hídról a Dunába
- 20:38 Hűsítő pontként hasznosul a letartóztatott Őrsi Gergely polgármesteri irodája
- 16:08 76,9 °C-os műbőr ülésen ült egy reptéri dolgozó, reagált a közlekedési minisztérium
- 15:28 Kapitány István: Teljesítménycsökkenés jön a paksi atomerőműben, de a lakosságot ez közvetlenül nem érinti
- 20:01 Meglepően jó a 2500 forintos hangszóró – de gyorsan kiderül, miért kerül a többi tízszer ennyibe
- 11:41 Idea Intézet: Több évtizedes mélyponton a Fidesz
- 13:50 HungaroMet: Már most megdőlt a napi melegrekord
- 22:16 Kicsinyes büntetést kapott az uruguayi válogatott, miután kizúgott a vébéről
- 18:44 Megdőlt egy újabb napi melegrekord Magyarországon
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
