[MTI] Az adatvédelmi biztos továbbra is úgy látja, hogy a Mécs Imre által vezetett, kormánytagok állambiztonsági múltját vizsgáló parlamenti bizottság alkotmányosan jött létre, ugyanakkor úgy véli: a testület az adatvédelmi törvény szerinti adatkezelés teljes spektrumával nem rendelkezik. Péterfalvi Attila a bizottság keddi ülésén napirend előtt a jelen lévő képviselők kérdéseire válaszolva leszögezte: a testület csak az érintettek hozzájárulásával, vagy a megfelelő, jelenleg hiányzó törvényi szabályozás mellett hozhatná nyilvánosságra a tevékenysége alatt összegyűjtött adatokat. A kormánypárti képviselők viszont többször azt hangoztatták, hogy a vonatkozó információk nem személyes, hanem közérdekű adatok, amelyeket nyilvánosságra kell hozni. Mécs Imre, a testület SZDSZ-es elnöke az elhangzottakat úgy összegezte, hogy a bizottság létrejötte és működése törvényes, és szerinte az adatok nyilvánosságra hozatala is törvényen alapul. Az ülésen egyedüli ellenzékiként jelen lévő Csáky András (MDF) azonban törvénytelennek nevezte a bizottság tevékenységét, amiben - mint mondta - a törvényes rend helyreállításáig nem kíván részt venni. A tanácskozást követő kormánypárti nyilatkozatok szerint a szocialista és szabad demokrata képviselők országgyűlési határozati javaslatot terveznek benyújtani az Országgyűléshez, és szándékaik szerint ehhez az előterjesztéshez mellékletként csatolnák az általuk elkészített, az érintettek nevét is tartalmazó jelentéstervezetet.
Ajánlott videó
- 00:53 Váratlan fejlemény: szüneteltetik az új Újpest-stadion építését
- 00:45 A vb-meccs után közölte a madridi csatár, hogy el akarja hagyni a klubját
- 00:00 Kivételes lehetőség: prémium otthonok akár 20 millió Ft kedvezménnyel a Waterside Residence-ben.
- 23:06 Messi összehozott egy olyan vb-bravúrt, ami Kocsis Sándoron és rajta kívül csak egy focistának sikerült
- 22:48 Rendhagyó meccs a vébén: Mbappé duplázott, kétórás kényszerszünet ellenére is simán nyertek a franciák
- 22:11 Már most alig folyik a víz három településen a brutális hőségben
- 21:43 A nap legfontosabb hírei – 2026. június 22.
- 21:39 Visszatér a mentőszolgálathoz a korábban menesztett főorvos
- 21:29 Szabó Bence szolgálati jogviszonyát visszaállították
- 21:05 Összeomlott a klíma: Felfüggesztették a műtéteket az Országos Onkológiai Intézet egyik épületében
- 20:56 A lemondott Starmer utódjelöltje diadalmenetben vonult be Londonba, de a brit kétpártrendszer válsága folytatódik
- 20:41 Magyar Péter: akár magáncégekhez is állami felügyelőt küldhetnek
- 19:00 Nyomozás indult a győri önkormányzati médiacég szerződései miatt
- 18:58 A feng shui szerint erre figyelj a konyha berendezésénél, ha el akarod kerülni a balszerencsét
- 18:57 Magyar: akár kormánytag vagy Tisza Sziget-tag is lehet a következő köztársasági elnök
- 21:39 Visszatér a mentőszolgálathoz a korábban menesztett főorvos
- 15:38 Győzelemmel tért vissza, de egyből megbukott a doppingteszten a kétszer már eltiltott olimpiai bajnok
- 21:05 Összeomlott a klíma: Felfüggesztették a műtéteket az Országos Onkológiai Intézet egyik épületében
- 12:18 Biró Ferenc Pál elmagyarázta, miért került a NER 60 ezer milliárdba
- 11:11 Róna Péter: Sulyok Tamás még mindig nem érti
- 12:17 Több vármegyére is riasztást adtak ki felhőszakadás és zivatar veszélye miatt
- 15:39 Gigantikus bűzlő hulladékhegyet hordtak össze egy autókereskedő kapuja elé a XV. kerületben, a rendőrség nyomozást indított
- 20:41 Magyar Péter: akár magáncégekhez is állami felügyelőt küldhetnek
- 13:27 Levegőnek nézte JD Vance-t a katari kormányfő
- 11:21 A kisbenzinkutasok berágtak az új kormányra, bezárással fenyegetnek
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
