Anglia-Nigéria: 0-0 (Anglia továbbjutott)

A kiesett Nigéria megnehezítette ugyan Anglia dolgát, s megszerezte első - és utolsó - pontját a vébén, ám a britek a svédeknek köszönhetően továbbjutottak a legjobb 16 közé.

Nigéria már búcsúzott a vébétől, az angolok viszont szerették volna ezt elkerülni. Beckhaméknek rohamozniuk kellett az afrikaiak ellen, amit meg is tettek, de nem sok eredménnyel.

Kezdődik a mérkőzés

2. perc:

Az angol Scholes lövése, húsz méterről, egy kicsivel a nigériai kapu mellé száll.

Anglia-Nigéria: 0-0 (Anglia továbbjutott) 15. perc:

Aghahowa, a Sahtyor Donyeck nigériai idegenlégiósa veszélyezteti az angol kaput. Seaman azonban hárít.

11. perc:

Enyeama, a nigériai kapus egy angol szöglet után kiejti a kezéből a labdát. Rio Ferdinand, a felfutó angol védő rálövi a labdát, de egy védőről az oldalvonalon kívülre pattan a lövés.

19. perc:

Az ötösre berobbanó Heskey lő a nigériai kapura. A bal alsó sarokra tartó labdát Enyeama védi.

20. perc:

Beckham szögletét kiöklözi a nigériai kapus. Fél perc múlva megint Beckham lövését fogja Enyeama. Látszik, hogy az angoloknak sokkal fontosabb a győzelem, annak ellenére, hogy a nigériaiaknál van többet a labda (56 százalék).

24. perc:

Aghahowa tör be az angol tizenhatosra, de az angol védők szerelik az életveszélyes nigériai csatárt.

27. perc:

Az angolok megunják Aghahowa ügyködését: Sol Campbell szabálytalankodik a nigériaival, akit ápolni kell a “beavatkozás” után.

28. perc:

Ashley Cole szabálytalankodik Efe Sodjéval szemben.

30. perc:

Nigériai szabadrúgás a tizenhatos jobb sarkáról: Okocha lövését hárítja Seaman, aki azonban kiejti a labdát. Campbell, az angol védő pedig azonnal elrúgja azt a berobbanó nigáriai támadó elől.

31. perc:

Beckham 30 méterről érkező szabadrúgását fogja a nigériai kapus, Enyeama. A labda egyébként mellé ment volna akkor is, ha nem ér hozzá a nigériai kapus.

34. perc:

Owen ugrik ki középen, betör a tizenhatosra, de lövése messze elkerüli a nigériai kaput, minthogy lepattan egy védőről. A bíró nem látja a védő beavatkozását, és kirúgást ítél.

36. perc:

Seaman védi Akwuegbu lövését.

38. perc:

Mills beadásáról Owen lecsúszik, nem tud fejelni az alacsony brit csatár.

40. perc:

Okocha távoli lövése száll az angol kapu mellé.

41. perc:

Beckham ad középre, kétszer is a nigériai védők fejelik a labdát, de megint angolhoz kerül a labda: Owen lő, de a labda egy védőről kipattan, amit Butt tesz vissza a nigériai kapura, de messze fölé bombáz…

43. perc:

Mills lő iszonyatosan a nigériai kapu mellé.

Enyeama és a kapufa ment

44. perc:

Scholes gyönyörűen lő, Enyeama a kapufára tolja a bal felsőbe tartó labdát.

44. perc:

Heskey fejel fölé, szöglet után.

A bíró a 46. percben lefújja a félidőt, így az erőteljes angol nyomást veszélyes kontrákkal ellensúlyozó nigériaiak a szünetben elégedetten vonulhatnak az öltözőbe.

Kezdődik a második félidő

47. perc:

Mills beadásáról késik le kicsivel Beckham. Nem tud fejelni az angol, a nigériai védők pedig tisztáznak.

49. perc:

Seaman védi a nigériai Christopher lövését.

55. perc:

Beckham szabadrúgása megy mellé.

58. perc:

Most Owen késik le Heskey beadásáról.

65. perc:

Okocha gyenge lövését Seaman védi.

67. perc:

Sheringham jön be Heskey helyett.

69. perc:

Seaman védi a nigériai szabadrúgást.

77. perc:

Sheringham lövi fölé magasan a labdát, miután Cole elfutott a szélen, beadta a labdát, de Owen nem tudta megjátszani azt.

78. perc:

Owen helyett Vassell áll be az angolokhoz.

78. perc:

Beckham lő mellé.

85. perc:

Megint Beckham lő mellé, szabadrúgásból.

Továbbjutottak az angolok

Így végül döntetlen maradt az eredmény. Az angolok nem nyújtottak meggyőző teljesítményt, de a svédeknek köszönhetően elég volt nekik a gólnélküli meccs is a továbbjutáshoz. A svédek időközben ugyanis döntetlent értek el az argentinokkal szemben, és első helyen jutottak tovább a halálcsoportból. Az angolok a svédekkel azonos pontszámmal, második helyen kerültek ki a gyilkos küzdelemből.