[FN] Enyhe emelkedéssel zárt a Budapesti Értéktőzsde hivatalos részvényindexe, a BUX . A mutató a kereskedés befejeztekor 6729,72 ponton állt meg, amely 1,77 ponttal magasabb a pénteki záróértéknél. A főbb papírok közül az Antenna Hungária, az Egis és a Matáv részvényei estek, viszont növelte értékét a Mol, a Fotex és az OTP. A Nasdaq Composite 3,8 pontos veszteséggel, a 30-as Dow Jones iparvállalati átlag 4,2 pontos emelkedéssel nyitott hétfőn. A délelőtti veszteségek kora délutánra már nyereségbe fordultak Európa vezető értékpapírpiacain: fél háromra az irányadó indexek közül a párizsi és a londoni pénteki szintje felett, a frankfurti azzal megegyező értéken állt. A frankfurti XetraDax 6005 pontról emelkedett 6050 pont fölé, a párizsi CAC 40 értéke 5187 pontról kapaszkodott az egyharmad százalékos többletet jelentő 5245 pontra; a londoni FTSE-100 minimuma 5614 pont, aktuális értéke az előző zárásnál fél százalékkal magasabb, 5675 pont volt.
Ajánlott videó
- 19:00 Nyomozás indult a győri önkormányzati médiacég szerződései miatt
- 18:57 Magyar: akár kormánytag vagy Tisza Sziget-tag is lehet a következő köztársasági elnök
- 18:56 „A Sulyok Tamás-történetnek a mai nappal vége” – Galgóczi Eszter a Magyar Péter által bejelentett Tisztítótűz-műveletről
- 18:51 Foci-vb: Argentína-Ausztria 1-0 (élő)
- 18:26 Meghalt Nyakó Júlia
- 18:03 A játékosokat védi vagy a momentumot öli meg? – így hat a meccsekre a hidratációs szünet
- 18:02 Napirend után: Ki határozza meg az Orbán-korszak történelmi megítélését?
- 17:58 Kapitány István szerint 8–10 százalékkal erősebb lehetne a GDP
- 17:00 Az Egyesült Államok két hónapra felmenti Iránt az olajszankciók alól
- 16:50 Kánikula idején már nem elég lehűteni a lakást – az is számít, hogyan tesszük
- 16:37 Az Újpest leigazolta a válogatottnál elbúcsúztatott kapust
- 16:14 Novák Előd kifizetné a szivárványos zászlók Dunába dobása miatti bírságot
- 16:13 Pikó András szerint a filmesek pofátlanul olcsón használják a magyarországi forgatási helyszíneket
- 15:44 Fidesz: A miniszterelnöknek elment az esze
- 15:39 Gigantikus bűzlő hulladékhegyet hordtak össze egy autókereskedő kapuja elé a XV. kerületben, a rendőrség nyomozást indított
- 09:11 Megvan, melyik a legolcsóbb és legdrágább bank
- 12:18 Biró Ferenc Pál elmagyarázta, miért került a NER 60 ezer milliárdba
- 11:21 A kisbenzinkutasok berágtak az új kormányra, bezárással fenyegetnek
- 12:17 Több vármegyére is riasztást adtak ki felhőszakadás és zivatar veszélye miatt
- 08:58 Gyurcsány Ferenc egy nógrádi kis faluban telepedik le
- 07:20 Sarolta hercegnővel pózol apák napi fotóján Vilmos herceg: követőik szerint olyanok, mint két tojás
- 08:32 Megható levelet hagyott az öltözőben az iráni labdarúgó-válogatott
- 10:52 Lófasz fog itt folyni, nem acél
- 18:26 Meghalt Nyakó Júlia
- 05:30 Kvíz: Pest utcái a Monarchia idején – te értetted volna, miről beszélnek?
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
