Belföld

A Philips kiszervezi a mobilgyártást

(Mti) A Royal Philips Electronics NV bejelentette, hogy felhagy a mobiltelefon-gyártással, és ezt a tevékenységet kiszervezi egy kínai vállalathoz, a China Electronics Corp.-hoz. A művelet, melynek bejelentése jókora csapást mért az európai fejlett technológiai részvényekre, 300 millió eurós egyszeri költségként fog jelentkezni a második vagy a harmadik negyedév könyvelésében. A Philips a maga részéről csak a Philips márkájú mobilkészülékek piacra vitelével és értékesítésével foglalkozik majd.
Itt állíthatod be, hogy a Google kereső elöl hozza a 24.hu-s találatokat

Ajánlott videó

Olvasói sztorik