(FN, MN) Szombaton Orbán Viktor miniszterelnök Mádl Frenc köztársasági elnök és Martonyi János külügyminiszter társaságában értékelte a november 8-án közzétett uniós felmérést.
- Az Európai Unióhoz való csatlakozás egyenrangú felek közötti együttműködés, s a bővítés előtt nemcsak Magyarországnak, de az uniónak is vannak tennivalói - jelentette ki a lapoknak nyilatkozva a miniszterelnök. Az összességében pozitív jelentést a kormány egyértelműen jó jelként értékelte. A kormányfőhöz hasonlóan a külügyminiszter is optimista, kijelentette, hogy az ország - megfelelően haladó tárgyalások esetén - 2001 végére befejezheti a tárgyalásokat, a következő időszak viszont mindenképpen sorsdöntő lesz hazánk szempontjából. Mádl Ferenc megjegyezte, a szándékok egyeznek, így 2002 végére mind az uniónak, mind Magyarországnak készen kell álnia a csatlakozásra.
Ajánlott videó
- 17:50 Élesedik a konfliktus: a Mol felszólította a horvátokat, hogy engedjék át az orosz olajat
- 17:02 Tarjányi Péter: Ez a műveleti szarkavarás az oroszokra jellemző
- 16:58 Beteget jelentett a gödi polgármester a testületi ülés előtt
- 16:57 Csapatnyi pedofíliával gyanúsított férfit fogtak el Szerbiában
- 16:46 Asztalitenisz: nyilvános helyen maszturbált, örökre eltiltották
- 16:18 Hétvégére kicsit megérkezik a tavasz, 17 fok is lehet
- 16:04 Szijjártó: Bekérették a magyar nagykövetség ügyvivőjét az ukrán külügyminisztériumba
- 16:01 Eredeti felállásban, hologramtechnikával ad koncertet az Illés zenekar
- 15:58 Közel ötmilliárd forint értékben kaptak ingyeningatlanokat az egyházak a választás előtti évben
- 15:53 Bánhidi és Máthé újra bekerült a kézilabda-válogatott keretébe
- 15:20 Számoltunk, kinek hány forint jóváírást jelenthet a januári nagy hideg miatti rezsikompenzáció
- 15:19 Tűz volt az Astoriánál, 500 ember hagyta el az épületet
- 15:19 Nyolcmilliós óvadékkal sem szabadulhat Mezei Zsolt, Dunaújváros DK-s alpolgármestere
- 15:07 Gulyás Gergely bejelentése: Eljárást indított a rendőrség Magyar Péter mai gödi videója után
- 15:03 Szabados Ági a terhességéről: Nem is nagyon hittük el eleinte
- 09:39 A gödi akkugyár szállítmányozója Magyar Péternek: Az ellenőrzések előtt elszállították a rendkívül veszélyes, rákkeltő anyagokat
- 08:40 Felfedte magát a NASA űrben megbetegedett asztronautája
- 07:34 A Btk. 338. §-t idézte Orbán Viktornak a Vidéki prókátor
- 07:05 Halle Berry elmondta, mi az, amit többé nem hajlandó megtenni szex közben
- 07:14 Zelenszkij: Nem lehet gyorsan megjavítani a Barátság kőolajvezetéket
- 14:56 „Lesz egy hely, ahol szörnyű szégyen lesz Rogán Antalnak lenni” – bemutatták a Leborotvált országot
- 10:15 Kormányinfó: Az ukránok támadják a Barátság kőolajvezetéket
- 13:42 Hámori Gabriella elvált Juhász Pétertől
- 14:58 Lovas Rozi: A Fidesz azt mondja, vagy minket választasz, vagy meggyilkolják a szeretteidet. Ez nonszensz
- 08:32 Megvan a Tankcsapda új gitárosa
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
