Belföld

Kövér begurult: kaja és pia az Országházban

Már az első másfél óra elég volt ahhoz, hogy a tisztelt Ház megtöltse a bulvárlapokban a belpolitikára szánt egyetlen oldalt. Kövér ideges lett, volt kommunistázás, padlássöprésezés, alföldizés és könyvpromó, szendvics, tea és sör a padsorokban.

Kövér nem tűri az étkezést az ülésteremben. Ez abból derült ki, hogy a napirend utáni felszólalások közben ingerülten utasította rendre a szendvicsező szocialista Szűcs Erikát. Hirtelen támadt hangulatváltozását az alábbi, szintén MSZP-s Sós Tamásnak odavetett mondatban vezette le a házelnök: „Legyen szíves a teásflakont is levenni az asztalról, ez nem a büfé. Legközelebb a sörös üveget hozza be!?”

Meglehet, Kövér a szocialisták frakcióvezetőjétől vette gondolatmenetének algoritmusát. Mesterházy Attila ugyanis pár perccel korábban, még a napirend előttiek részeként kifogásolta a rendvédelmi dolgozók korkedvezményes nyugdíjának visszavételét. Eközben egészen addig jutott, hogy a következő lépés nyilván az öreg bányászok megsarcolása lesz. Majd az ötvenes éveket idézte, ami – rendszerváltás ide, rendszerváltás oda – egy MSZP-stől mégiscsak furán hangzik: „Az igazságtalan adórendszer miatt kezdett a kormány nemcsak pénzbehajtásba, hanem már padláslesöprésbe.” Mesterházynak lett volna még mondanivalója, ám Kövér házelnök lekeverte a frakcióvezetőt.

Fotó: Földi Imre / MTI

Fotó: Földi Imre / MTI

Mesterházyra válaszolva Navracsics Tibor közigazgatási és igazságügyi miniszter először is burkoltan kommunistázva rendre utasította a nyüzsgő szocialista képviselőcsoportot, mondván, nyugodjanak meg, „nem az MKP ülésén vannak”, majd kijelentette: legföljebb az MSZP-sek agyában vetődik fel a bányásznyugdíjak visszavétele. Aztán pedig arra tért ki, hogy minden munkaképes magyar segítségére szüksége van az országnak. Sőt: „Mesterházy úr, az ön dolgos két kezére is szükség van.”

Mesterházy nevetett, Navracsics pedig sajnálkozott Mesterházy kacaján, és megjegyezte: a Fidesz a szocialista kormányok miatt kénytelen átalakítani a közmunkarendszert, valamint létrehozza „a munka Magyarországát”.

A polbulvár rovatban a föntiek mellett említést érdemel még Vona Gábor, aki a múlt héten leendő alkotmánybíróként is szóba került exkisgazda Pokol Béla minap megjelent könyvét promózta. Természetesen rácsomózva azt a Jobbik egyetlen számottevő témájára, a cigányozásra. A kötetben az alkotmányjogász egyebek mellett állítólag arról értekezik: komoly esély van arra, hogy 2050-re javarészt „elaggott nyugdíjasok és létalap nélküli cigány tömegek élnek majd az országban”. A Jobbik elnöke egy rendkívül bonyolult képzettársítással odáig jutott felszólalása végére, hogy bár a Fidesz azt ígérte, megváltoztatja a gyerekvállalásról és a családról a médiából sugárzott képet, most „Alekosz mégis feleséget keres, Alföldi meg ki tudja, mit csinál”.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik