Gazdaság

1800 forint alá esett az OTP

Szerdán rövid időre ismét fel kellett függeszteni az OTP-részvények kereskedését, miután a papír több mint tíz százalékot esett, s 1800 forint alá került.

Az OTP-részvények kereskedését szerdán is szüneteltették néhány percig a tőzsdén, miután több mint 10 százalékot esett az árfolyamuk; kedden szintén 10 százaléknál nagyobbat esett a bankpapír.

Az OTP-részvényeket kereskedését szerdán 13 óra 10 perctől állították le, miután több mint 10 százalékkal esett az árfolyamuk. A papír az újraindítás után is tovább gyengült, 1783 forintig süllyedt az árfolyama, ami 12,9 százalékkal alacsonyabb az előző napi záróáránál.

Az OTP kedden 295 forintos, 12,60 százalékos csökkenéssel, 2046 forinton zárt.

Mint az az FN keddi elemzéséből kiderült, a régiós rossz hangulaton túl a bankpapír árfolyamának nem használt a Moody’s régiónk bankrendszerére vonatkozó borús elemzése és a forint gyengülése sem. Utóbbi a devizaalapú hitelek tömeges bedőlésének megnövekedett kockázatát jelenti a bankok számára.

Friss részvényárfolyamokat itt talál.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik