Nálunk Nadal volt 2010 legjobbja

A honlapunk olvasói szerint a spanyol Rafael Nadal volt a mögöttünk hagyott 2010-es év legjobb külföldi sportolója.

Az előző évben a Roland Garroson, Wimbledonban és a US Openen is diadalmaskodott, utóbbival utolsó hiányzó Grand Slam-trófeáját is megszerző Rafael Nadal a szavazatok 31,88 százalékát besöpörve lett a 2010-es év legjobb külföldi sportolója az FN.hu-n.

Ugyanakkor a spanyolok világelső teniszezője – aki hasonló voksolásokon a legtöbb elismerést besöpörte világszerte – csak néhány szavazattal előzte meg a francia Sebastian Loeb-öt (30,13%), aki tavaly zsinórban hetedszer nyerte meg a ralivilágbajnokságot, és emellett több rekordot is tart, kétségkívül sportága királya.

A győztes (MTI/EPA)

Az Interrel olasz bajnok, kupa- és Bajnokok Ligája-győztes, klubvilágbajnok, nem mellékesen világbajnoki ezüstérmes Wesley Sneijder kissé már leszakadt, a holland labdarúgó a voksok 17,25 százalékával végzett a képzeletbeli dobogónk legalsó fokán.

Az amerikaiak klasszis úszója, Ryan Lochte (11,57%) lett a negyedik, míg az ötödik helyen a vancouveri téli olimpia sztárja, Petter Northug norvég sífutó (9,17%) zárt.