Talmácsi: aranycsizma, bizakodás

Kapcsolódó linkek

talmacsigabor.lap.hu
sport.lap.hu

„Már nagyon várom a rajtot, hiszen egy hónapja nem versenyeztem, és egy kissé ki is vagyok éhezve a motorozásra” – mondta az MTI-nek Bancaja Aspar magyar csapat pilótája, aki egy újdonsággal is készül, Brnóban aranyszínű csizmát és kesztyűt visel majd.

„Nagy csatára számítok. A mezőnyben legalább hét-nyolc olyan pilóta van, aki képes a győzelemre. Ha a motor úgy működik, mint a legutóbbi futamon, akkor én is okkal bizakodhatok a sikerben a számomra hazai pályának számító csehországi ringen.”

Talmácsi egy korábbi interjújában elmondta: a lényeg, hogy az összetettben két pont hátránnyal mögötte álló Hector Faubel előtt végezzen Brnóban, illetve a még hátralévő versenyeken. A magyar kentaurt sem zavarná, ha úgy lenne világbajnok, hogy már nem nyer több futamon. Már az sem titok, hogy ha Talma valóban megnyeri a vb-t, valószínűleg jövőre felkerül a 250-es géposztályba.

Talmácsi: aranycsizma, bizakodás 1

Talmácsi Gábor elszántan készül Brnóra (talma.hu)

De vissza Brnóhoz: tavaly Talmácsi – még Hondával – a harmadik helyen végzett a cseh GP-n. A magyar versenyző az idén két futamgyőzelmet aratott, kétszer második volt. A vb-sorozat másik magyar résztvevője, Tóth Imre az idén mutatkozott be a 250-esek között: az Apriliával versenyző pilóta eddig egy pontot szerzett. Ha Brnóban is „pontosan” végezne, az már bravúr lenne.

A brnói pálya hossza 5403,19 méter, hat bal és nyolc jobb kanyar található rajta, a leghosszabb egyenes pedig 636 méter. A cseh GP hallatlanul népszerű a magyar motorsport rajongóinak körében, így várhatóan az idén is több tízezer hazai drukker rándul majd ki Brnóba, Talmácsit és Tóth Imrét biztatni.