Kapás Boglárka ötödik 800 méteren

Kapás Boglárka országos csúccsal ötödikkén ért célba a sanghaji vizes vb 800 méteres női gyorsúszó döntőjében.

A szombati nap a legrövidebb és a második leghosszabb úszószámról szólt. Takács Krisztián 50 gyorson elért ötödik helye után a nap utolsó egyéni fináléjában Kapás Boglárka állt rajtkőre a 800 méteres női gyorsúszás döntőjében.

A hatodik idővel a döntőbe érkező magyar úszónő nem tudott beleszólni a győzelemért hatalmas csatát vívó Rebecca Adlington és a dán Lotte Friis küzdelmébe, de az utolsó 100-ra fordulva még a bronzérem sem látszott elérhetetlennek.

Kapás Boglárka végül ötödikként  csapott célba 8:24.79 perces, új országos csúccsal, ezzel átadva a múltnak Risztov Éva 8:28.06 perces, kilenc éve fennálló rekordját.

Így lett ötödik Kapás Boglárka:

A számot Rebecca Adlington nyerte Friis és az amerikai Kate Ziegler előtt, utóbbi 8:23.36-os eredményétől Kapás mindössze szűk másfél másodperccel maradt el.