Gyurta Dániel hatodik lett

A fiatal magyar úszó fő számában, 200 méter mellen nem tudta megismételni az athéni olimpián mutatott bravúrját, és végül a hatodik helyen végzett. A szövetségi kapitány érmet várt Gyurta Dánieltől, akinek a teljesítményére azonban így sem lehetett panasz.

A szám aranyérmét az olimpiai döntőben is diadalmaskodó Koszuke Kitadzsima szerezte meg: a japán úszó a mezőnyben egyedüliként végzett 2:10-en belül, és kétség sem férhetett hozzá, hogy ezen a távon jelenleg szinte verhetetlen. Az ezüstérmet a hazai szurkolók örömére az ausztrál Brenton Rickard, a bronzot az olasz Loris Facci szerezte meg.

Gyurta már az első métereken leszakadt a közvetlen élmezőnytől és sokáig a hatodik hely környékén tempózott. A második 100 métert jobban megnyomta a 18. életévét májusban betöltő úszónk, de a riválisok is tartalékoltak. A hajrában a japánt leszámítva szinte együtt haladt a mezőny, Gyurta Dani végül a hatodik helyen végzett.

A tavaly rövidpályás Európa-bajnok Gyurta 2:11.62-vel csapott a célba, vagyis folyamatosan javuló teljesítményt nyújtott, a csütörtöki előfutamban ugyanis 2:12.61-et, az elődöntőben pedig 2:12.31-et úszott. Remekül helyt állt tehát a magyar versenyző, akiben bőven van még potenciál, hiszen Athénban közel egy másodperccel úszott jobbat, mint a pénteki döntőben.

Női 200 m háton Szepesi Nikolett 2:11.16 perccel, összesítésben a hatodik idővel döntőbe jutott. Ugyanez nem sikerült Verrasztó Evelynnek, ő 2:13.52-vel ért célba, s ezzel tizenötödik lett.

A pénteki elődöntős, döntős programban két világcsúcs született: férfi 200 m háton az amerikai Ryan Lochte 1:54.32-vel győzött, míg a Michael Phelps, Lochte, Klete Keller, Peter Vanderkaay amerikai kvartett 7:03.24-gyel diadalmaskodott a 4×200 m-es váltóban.