Bajnok az MKB Veszprém

Bajnok lett - története során 16. alkalommal - az MKB Veszprém, miután a Budapest Bank férfi kézilabdaliga döntőjének utolsó, ötödik mérkőzésén 34-24-re nyert a vendég Pick Szeged ellen.

A magyar szövetség elnökségének csütörtöki döntése értelmében valamennyi eltiltott és játékjogában felfüggesztett játékos (a szegedi Herbert és a veszprémi Ilyés, illetve a szegedi Andjelkovic) pályára léphetett az utolsó összecsapáson.

A helyi drukkerek piros lapot mutattak fel a bemutatásra érkező vendégeknek, akik aztán piros rózsát is kaptak. A virágok végül a hazai hölgyszurkolóknál kötöttek ki…

Eleinte felváltva estek a gólok, majd Vujin vezérletével lépéselőnybe kerültek a hazaiak. 9-6 után Puljezevics sorozatban háromszor védett, és a címvédő egyenlített. A Veszprém cserével válaszolt a rohamra, és ellépett (15-11). Erre már időt kért Matic mester.

Gál Gyula és Vladimir Oszmajics harca (MTI)

Az addig viszonylag sportszerű légkörben folyó csata egy csapásra megváltozott, amikor a 27. percben Andjelkovics visszafutás közben belekönyökölt Lusnyikov hasába. A szegedi irányító azonnal piros lapot kapott. A szünet előtti hajrát jobban bírta a Veszprém, így őrizte előnyét.

Sok kimaradt helyzettel indult a második félidő. A Szeged kezdett mind jobban leszakadni (20-14), mivel nyolc percig nem talált be, illetve többször kapott kiállítást. A Tisza partiak cserékkel frissítettek, ám így sem tudtak lépést tartani a hatékonyan támadó és védekező hazaiakkal.

Mindent megmozgattak a vendégek a felzárkózáshoz, de erejükből csak az 5-6 gólos különbség tartására futotta. Negyedórával a vége előtt 24-18 volt az állás. Jellemző adat: a legveszélyesebb szegedi lövőnek tartott Krivokapics csak ekkor lőtte első találatát.

Eklemovics a szegedi védők gyűrűjében (MTI)

A végjáték már nem hozott izgalmakat, bár a hazai szimpatizánsok ekkor is jól szórakoztak – főleg a kettős emberhátrányban dobott gól és számos Perics-védés miatt. Ez sem volt utolsó szempont, végül az utolsó percben kétszámjegyűvé vált a különbség.

A Veszprém bajnoki címei (16): 1985, 1986, 1992, 1993, 1994, 1995, 1997, 1998, 1999, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2008. Az egy éve kinevezett Mocsai Lajos vezette gárda idén megnyerte a KEK-et is, ezen kívül ezüstérmes lett – a Szeged mögött – a Magyar-kupában. A csarnokban ez volt az utolsó mérkőzés, a Veszprém a jövőben egy vadonatúj, 6000 férőhelyes arénában fogadja hazai és külföldi riválisait.