Kikaptak a franciák, mázlista olaszok (videó)

Szombaton elkezdődtek Európában is a világbajnoki selejtezők. A nagy csapatok közül a franciák, a spanyolok és az olaszok is csalódást okoztak. A magyaros csoportban szereplő portugálok gólzáporos győzelmet arattak, a svédek viszont Albániából csak egy pontot vittek haza. Nézze meg a legszebb gólokat!

Az egyes, azaz a magyar válogatott csoportjában elsőként a svédek léptek pályára Albániában. Ibrahimovicék hiába dolgoztak ki rengeteg helyzetet, képtelenek voltak bevenni a hazai kaput.

A mieinket tavaly megtréfáló Málta sokáig sikerrel állta a portugálok rohamait, a szünetig csak egy öngóllal vezetett a Cristiano Ronaldót sérülés miatt nélkülöző együttes. A fordulás után elfáradt a házigazda, és Hugo Almeida, Simao majd Nani góljaival könnyedén nyertek a luzitánok, akik egyelőre vezetik a csoportot, mivel a magyar-dán találkozó gólnélküli döntetlennel végződött.

Málta-Portugália 0-4

Ottmar Hitzfeld bemutatkozása a svájci kispadon nem úgy sikerült, ahogy azt a rutinos tréner elképzelte. A nyári Eb társházigazdái már két góllal is mentek Izrael ellen, ám a liverpooli Benayoun és Ben Sahar döntetlenre mentette a meccset. A görögök egy másik német trénerrel, a 2004-ben az Eb-sikerig menetelő Rehhagellel meggyőzőbben rajtoltak (0-3). Igaz nem is volt nehéz dolguk idegenben Luxemburg ellen. A csoport harmadik összecsapásán a lettek 2-1-re verték Moldáviát.

A lengyel-szlovén mérkőzésen megosztoztak a pontokon a felek. A szlovákok három gólt lőttek Észak-Írország ellen, egyiket a saját kapujukba, de a győzelmük nem forgott veszélyben. A csoport legnagyobb esélyese, a cseh csapat szabadnapos volt.

A németek esélyeshez méltóan kiütötték Liechtensteint a játéknap legtöbb gólját hozó meccsen. Nem meglepő, hogy a miniállam legjobbjai csak egy ideig bírták a Nationalelf által diktált tempót, amely a Bayernnél továbbra is mellőzött Podolski vezetésével hatot berámolt ellenfelének. A csoport másik meccsén Wales egy góllal legyőzte Azerbajdzsán válogatottját.

Az esélyesek kisebb-nagyobb nehézségek árán sikerrel vették az első akadályt az ötödik selejtezőcsoportban. Törökország legyőzte az örményeket, a spanyolok a sérült Silva és Torres nélkül egy kihagyott Villa-tizenegyes után, de legyűrték a bosnyákokat, a belgák pedig hazai pályán verték az észteket.

Spanyolország – Bosznia-Hercegovina 1-0

A hatos csoportba két nagy riválist, a horvát és az angol együttest sorsolták össze. A délszlávok ütötték el az Eb-szerepléstől Beckhaméket, akik szerdán visszavághatnak. Előbb azonban mindkét csapatnak hoznia kellett a kötelezőt Andorra és Kazahsztán ellen. Az angoloknál csak Joe Cole villogott, az ő góljaival sikerült megverni (2-0) a miniállam csapatát, a horvátok sokkal meggyőzőbben játszottak.

A szombati nap legnagyobb meglepetését az osztrák együttes szolgáltatta, amelynek a kispadján a franciák elleni tétmeccsen debütált Karel Brückner. A sógorok már a szünetben két góllal alázták a gallokat, és hiába szépített Govou, a Ivanschitz a büntetőpontről visszaállította a megnyugtató különbséget. A gyalázatos Eb-produkció után ismét beégtek a franciák, vajon meddig szerencsétlenkedhet a kispadon Raymond Domenech? A románok meglepően sima vereséget (3-0) szenvedtek hazai pályán Litvániától, a szerbek sem villogtak (2-0) a Feröer-szigetek ellen.

Ausztria-Franciaország 3-1

Románia-Litvánia 3-0 (A játéknap legszebb góljai)

Az olasz együttes csak óriási mázlival úszott meg egy hasonló blamát. Marcello Lippi csapata hamar vezetést szerzett di Natale révén Cipruson, de a hazai együttes még az első félidőben egalizált. A fordulás után sorban hagyták ki a helyzeteiket a ciprusiak, és di Natale a 91. percben bebiztosította a három pontot a világbajnoknak.

Ciprus-Olaszország 1-2

—-Eredmények—-

Világbajnoki selejtezők, 1. forduló
1. csoport:
Gól: Said (25.-öngól), Hugo Almeida (61.), Simao (71.), Nani (78.)

Magyarország-Dánia 0-0

Albánia-Svédország 0-0

2. csoport:
Izrael-Svájc 2-2
Gól: Benayoun (73.), Sahar (90.), illetve Hakan Yakin (45.), Kufo (56.)

Luxemburg-Görögország 0-3
Gól: Toroszidisz (36.), Gekasz (45.), Hariszteasz (77. 11-esből)

Moldova-Lettország 1-2
Gól: Alekszejev (76.), illetve Karlsons (8.), Astafjevs (22.)

3. csoport:
Lengyelország-Szlovénia 1-1
Gól: Zewlakow (17., 11-esből), illetve Dedic (35.)

Szlovákia – Észak-Írország 2-1
Gól: Skrtel (46.), Hamsik (70.), illetve Durica (81., öngól)

4. csoport:
Liechtenstein-Németország 0-6
Gól: Podolski (21., 48.) Rolfes (65.), Schweinsteiger (66.), Hitzlsperger (76.), Westermann (86.)

Wales-Azerbajdzsán 1-0
Gól: Vokes (82.)
Piros lap: Ramim (68., Azerbajdzsán)

5. csoport:
Gól: Villa (57.)

Belgium-Észtország 3-2
Gól: Sonck (39., 80.), Defour (74.), illetve Zenjov (57.), Oper (90.)

Örményország-Törökország 0-2
Gól: Tuncay (60.), Semih Sentürk (78.)

6. csoport:
Andorra-Anglia 0-2
Gól: J. Cole (49., 55.)

Horvátország-Kazahsztán 3-0
Gól: Kovac (13.), Modric (35.), Petric (79.)

Ukrajna-Fehéroroszország 1-0
Gól: Sevcsenko (90. 11-esből)

7. csoport:
Gól: Janko (8.), Aufhauser (43.), Ivanschitz (72. 11-esből), illetve Govou (60.)

Románia-Litvánia 0-3
Gól: Stankevicius (31.), Mikoliunas (70.), Kalonas (86.)

Szerbia – Feröer-szigetek 2-0
Gól: Jacobsen (29.-öngól), Zigic (88.)
Piros lap: Naes (84. Feröer-szigetek)

8. csoport:
Gól: Aloneftisz (29.), Di Natale (8., 91.)

Montenegró-Bulgária 2-2
Gól: Vucinic (62.), Jovetic (82. 11-esből), illetve S. Petrov (11.), Georgiev (92.)
Piros lap: Angelov (81. Bulgária)

Grúzia-Írország 1-2
Gól: Kenia (92.), illetve Doyle (13.), Whelan (71.)

9. csoport:
Norvégia-Izland 2-2
Gól: Iversen (36., 50. az elsőt 11-esből), illetve Helguson (39.), Gudjohnsen (69.)

Macedónia-Skócia 1-0
Gól: Naumoski (5.)