Kispesten is megégett a Fradi

A Honvéd hazai pályán 1-0-ra legyőzte a Ferencvárost, így a zöld-fehérek továbbra is nyeretlenek az OTP Bank Ligában.

Nincs túlságosan jó hangulat manapság a Ferencváros labdarúgócsapatának háza táján, hiszen a zöld-fehérek még nem tudtak győzelmet aratni a labdarúgó NB 1 új szezonjában, ráadásul a botrányok sem kerülik el a csapatot. A Pécs elleni vereség után a szurkolók egy csoportja a székház előtt tüntetett, Prukner László vezetőedzőnek kellett megnyugtatnia őket, a héten pedig két kulcsjátékos, Abdi és Andrezinho került átadólistára a fegyelmezetlen magatartásuk miatt.

Így indult a Fradi Kispestre, ahol a bajnokságban menetelő Honvéd várta őket. Supka Attila csapata hármas győzelmi szériában volt a mérkőzés előtt, ráadásul négyesével rugdosták a gólokat Danilóék.

Ma nem nyílt ki ennyire a kispesti gólzsák, de egy találat elég volt az üdvösséghez. A hazaiak már az első félidőben veszélyesebben futballoztak, Lovric kapáslövésénél Ranilovicnak kellett észnél lennie, de ez a lehetőség ekkor nem eredményezett gólt. A másik oldalon Junior távoli lövésével riogatott, de a Fradi nem lepte meg túlságosan jó teljesítménnyel a szurkolóit.

A második félidőben a szabálytalanságok száma is megugrott, eléggé indulatos, feszült volt a légkör a pályán. Töredezett volt a játék, és úgy tűnt, hogy nem láthat majd gólt a Bozsik Stadionban összegyűlt nézősereg, de ekkor érkezett a mindent eldöntő találat. Novák tűzött rá jó 25 méterről egy legurított szabadrúgást, Ranilovic középre, a kapu elé öklözött. A kipattanóra Németh Norbert csapott le, lábbal még csak a levegőbe tudta pörgetni a labdát, de szerencséjére még egy próbálkozása lehetett, ezt pedig fejjel már nem hibázta el. Ranilovic a gólvonalon próbálkozott menteni, a Fradi-védők nem segítettek neki.

A Ferencvárosnak volt lehetősége az egyenlítésre, a 84. percben Pölöskey közeli lövése akadt el Kemenesben, nagy mázlija volt a hazaiaknak. Maradt az 1-0, a Honvéd zsinórban a negyedik győzelmét aratta, míg az FTC öt forduló alatt két pontot kapart csak össze.

Eredmény – OTP Bank Liga, 5. forduló
Bozsik Stadion, 5000 néző, v.: Bognár
Budapest Honvéd-Ferencváros 1-0 (0-0)
Honvéd: Kemenes – Lovric, Botis, Debreceni, Novák – Abass, Németh N. (Hidi, 75.), Délczeg (Sekulic, 62.), Akassou, Tchami (Hajdú, 36.) – Danilo. Vezetőedző: Supka Attila
FTC: Ranilovic – Sváb (Lisztes, 75.), Grúz (Csizmadia, 52.), Otten, Junior – Jovanovic, Rósa, Maróti, Tóth B. – Felix (Pölöskey, 64.), Oláh. Vezetőedző: Prukner László
Gólszerző: Németh N. (73.)
Sárga lap: Akassou (63.), Németh N. (71.), Abass (85.), Novák (90.), Lovric (92.), illetve Jovanovic (40.)
Piros lap: –

Az élő, szöveges közvetítést az alábbiakban olvashatják:

Vége a mérkőzésnek, a Honvéd Németh Norbert találatával 1-0-ra legyőzte a bajnokságban még nyeretlen Ferencváros együttesét. A kispestiek sorozatban a negyedik mérkőzésüket nyerték meg.

SÁRGA LAP 92’
Lovric még odarúg egy ferencvárosinak, sárga a “jutalma”.
SÁRGA LAP 90’
Novákot (Honvéd) szövegért figyelmeztetik.

88. PERC: Jovanovicot
a büntetőterület határán buktatják, a szabadrúgásból viszont csak szöglet lett.

SÁRGA LAP 85’
Abass reklamálta ki magának.

84. PERC: Óriási Fradi-helyzet!
Egy jobb oldali beadás után Pölöskey lőhetett közelről, Kemenes bal kezében akadt el a próbálkozás. Nagy egyenlítési lehetőség maradt ki.

1961-ben is augusztus 13-án találkoztak egymással a csapatok, akkor a Fradi 3-0-ra nyert a Népstadionban. Albert két gólja mellett Kökény is betalált, de az még egy más időszak, más foci volt.

80. PERC: Hajdú forgolódott a 16-oson belül, szinte az alapvonalról tüzelt mellé.

CSERE 76’
Lejön a gólszerző Németh, helyette Hidi a pályán.
CSERE 75’
Sváb helyett Lisztest küldi a pályára Prukner László.

73. PERC: Egy bivalyerős szabadrúgást Ranilovic csak öklözni tudott, a kipattanóra Németh Norbert érkezett, lábbal csak felpörgetni tudta, majd fejjel a kapuba stukkolt. Fradi-védők sehol, Ranilovic a gólvonalon nyújtózkodott, sikertelenül. 1-0!

GÓÓÓL 73’
Németh Norbert, vezet a Honvéd!
SÁRGA LAP 71’
Németh Norbert sárgul be.

70. PERC: Hajdú
emelését kapja le Ranilovic. Úgy tűnik, ma nem lesz góleső.

SZÖGLET 69’
Honvéd-szöglet, szabadrúgás kifelé.

67. PERC:
Töredezett játék, sok szabálytalanság, felszínre törő indulatok. A Fradi egyébként idén márciusban 1-0-ra nyert Kispesten, ez akár még ma is megismétlődhet.

CSERE 64’
Felipe Félix helyett Pölöskey próbálkozhat a Fradiban.
SÁRGA LAP 63’
Akassou (Honvéd) sárgul be, becsúszva söpörte ki ellenfele lábát.
CSERE 62’
Cserél Supka Attila: Délczeg le Sekulic be.

60. PERC:
Egy Honvéd-támadás után páran lennmaradnak a gyepen, kisebb lökdösődés a csapatok között.

SZABADRÚGÁS 58’
Jovanovic nagyon gyengén végezte el a Fradi 26 méteres szabadrúgását.

54. PERC: Bizonytalan a Fradi védelme, Abass lövőhelyzetbe kerül, azonban nincs erő a próbálkozásban.

CSERE 52’
Cserél a Fradi, Grúz helyett Csizmadia a pályán.

52. PERC: Abass
húzott el a jobb oldalon, beadásába Németh tette bele a lábát, nem volt veszélytelen.

SZÖGLET 47’
Ferencvárosi sarokrúgás, sikerül tisztázni a hazaiaknak.

46. PERC:
Egy védelmi hiba után Abass lőtt laposan, Ranilovicnak nem okozott gondot felkapnia a labdát.

KÖZÉPKEZDÉS 46’
Kezdetét vette a második félidő.

Ma hat mérkőzést rendeznek az OTP Bank Ligában, az első összecsapáson a Győr szezonbeli ötödik győzelmét aratta, miután 3-2-re legyőzték a vendég Vasast. A mérkőzés után Komjáti András tőlünk tudta meg, hogy állítólag menesztették az angyalföldiek kispadjáról.

Vége az első félidőnek, a szünetben 0-0-ra áll a Honvéd-Ferencváros találkozó. Túlságosan sok helyzet nem akadt, a Honvéd azonban valamivel veszélyesebben játszott. Lovric előtt adódott talán a hazaiak legnagyobb lehetősége, a lövés után Ranilovic hárított. A másik oldalon Junior távoli próbálkozása kelthetett riadalmat. Hamarosan folytatjuk a második félidővel.

SZÖGLET 45’
A Fradié az első félidő utolsó lehetősége, Rósa a kapu mellé fejelt.

45. PERC. Rósa
elérte az alapvonal felé csorgó indítást, keményen meglőtt beadását Kemenes szögletre öklözte.

42. PERC: Németh Norbert szabadrúgása után Danilo fejelt, nem sokkal kerülte el a vendégek kapuját a próbálkozás. Veszélyesebben futballozik a Honvéd.

SÁRGA LAP 40’
Jovanovic (FTC) nyújtott lábbal csúszott rá ellenfelére, a labdához nem sok köze volt. Teljesen jogos a sárga.
CSERE 36’
Cserél a Honvéd, Tchami helyett Hajdú Norbert a pályán. Feltehetően kényszerű változtatás.

36. PERC: Abass
egyedül próbálta áthámozni magát a 16-oson belül, szerelte a túlerő.

SZÖGLET 34’
Fradi-szöglet, kifejelik, majd Rósa lő mellé.

31. PERC: Honvéd-helyzet!
Egy bal oldali beadás után teljesen üresen maradt Lovric, kapáslövése Ranilovicról jött vissza a mezőnybe.

SZÖGLET 27’
A Honvéd szögletéből nincs veszély.

26. PERC:
Kicsit megkeverték a Fradi védelmét, lövés azonban nincs.

Az örökmérleg
Ez a két csapat 188. összecsapása, a Fradi eddig 103-szor nyert, a Honvéd 54 sikert aratott. A gólkülönbség 434-297 a zöld-fehérek javára.

21. PERC:
Kisebb szabálytalanságok a mezőnyben, egyelőre mindenki megúszta lap nélkül.

18. PERC: Az első Honvéd-helyzet! Akassou ívelt előre, Tchami üresen maradt, fejesét fogta Ranilovic.

SZÖGLET 16’
Ezúttal a Honvéd végezhetett el sarokrúgást, Ranilovic kiöklözte.
SZÖGLET 13’
Már a második Fradi-szöglet jött be, gól nincs belőle.

12. PERC:
Fradi-löket! Junior pörkölte rá távolról, Kemenes szögletre öklözte a félmagas labdát.

SZÖGLET 11’
Kemenes öklözte ki a beívelést, majd az ismétlést megfogta.

11. PERC: Felipe Félix
szerzett labdát, de mielőtt lőhetett volna, szögletre tisztáztak előle a védők.

8: PERC: Jovanovic beadása után Felipe Félixről pattant az alapvonalon túlra a labda. Helyzet továbbra sincs.

5. PERC: Botis visszahúzásért kaphatott volna sárgát, Bognár Tamás játékvezető nem volt szigorú.

4. PERC: Egyelőre sok a pontatlanság, a mezőnyben küzdenek a felek.

KÖZÉPKEZDÉS 1’
A Honvéd indította útjára a labdát.

Elhangzott a Himnusz, lassan indulhat a találkozó.

Előzmények:

188. alkalommal csap össze egymással a Honvéd és a Ferencváros, ezúttal viszont nem az örökmérleg alapján jobban álló zöld-fehérek a találkozó esélyesei. A Honvéd az első fordulóban elszenvedett zakó után háromszor is győzelmet aratott, ráasásul Supka Attila csapata szerezte eddig a legtöbb gólt az NB 1 új szezonjában, szám szerint tizenhármat.

A Ferencváros háza táján most is áll a bál, a csapat még nyeretlen, a legutóbbi, Pécs elleni hazai vereség után Prukner László vezetőedzőnek kellett kimennie a székház előtt tüntető szurkolókhoz, hogy lenyugtassa a kedélyeket.

A hétközben aztán a Fradi fegyelmi okok miatt átadólistára tette két meghatározó játékosát, Abdit és Andrezinhót. Nem a legjobb előjelek…

A két vezetőedző mérkőzés előtti nyilatkozatát itt olvashatják!

A kezdőcsapatok
Honvéd: Kemenes – Lovric, Botis, Debreceni, Novák – Abass, Németh N., Délczeg, Akassou, Tchami – Danilo
FTC: Ranilovic – Sváb, Otten, Grúz, Junior – Jovanovic, Rósa, Maróti, Tóth B. – Félix, Oláh