vannak az állami cégek, mert – mint elvesztett parlamenti választások után mindig – a kormány az átadás-átvétel hosszadalmas folyamatával foglalkozik.#<# A még hatalmon levők már akkor sem tehetnének semmit, ha akarnának, az új csapat pedig egyelőre még a rajtkockákban vár. Az utóbbiak ráadásul először a tereppel fognak ismerkedni, s csak utána várható bármilyen érdemi döntés. Márpedig szép számmal vannak olyan magyar társaságok, amelyeknél a tulajdonos – és egyúttal a szabályozó szerepét is betöltő – államnak bőven lenne tennivalója. Mindenekelőtt a Mol Rt. háza táján kellene végre akcióba lendülni a 25 százalék plusz egy szavazatot – na meg az aranyrészvényt – magának tudó államnak, hiszen a cég működése, további terjeszkedése, egyszóval a jövője függ attól, hogy mi lesz a gázár-szabályozással és a gázüzletággal. Ráadásul talán soha vissza nem térő alkalmakat rejteget a térség jelenlegi gazdaságpolitikai helyzete, Magyarországtól délkeletre mintha megindulna a valódi privatizáció. Bulgáriában például a Matáv és az OTP Bank is akvizícióra készül. Habozó tulajdonosa miatt a Mol esetleg kimarad ebből a hullámból, s akkor akár végleg elvesztheti a regionális vezető szerepért – eddig eredményesen folytatott – harcot. Meglepő módon az állam bankja, az MFB az Orbán-kormány utolsó napjaiban 580 milliárd forintos ajánlatot tett le az olajtársaság menedzsmentjének asztalára. Két magyarázat létezik, miért vezették elő e súlyos milliárdokat. Vagy az MFB titokban olyan garanciákat kapott, amelyekkel ez a vételár egy csapára reálissá válik, vagy ez az ajánlat is a kormányzati átadás-átvételhez tartozó trükkök közé tartozik, amellyel a távozók az utódok inkompetenciáját akarják bizonyítani, mondván: „Mi megoldást kínáltunk, ti pedig továbbra is csak húzzátok az ügyet.” Sajnos harmadik magyarázat nincs, pedig az első kettő egyaránt súlyos erkölcsi hiányosságról és szakmai rövidlátásról tanúskodik.
- 23:21 Egy félidő alatt lerendezték az amerikaiak Ausztráliát
- 21:50 „A Duna nem a Gangesz” - Dunabogdány polgármestere betiltaná a szórásos temetéseket
- 21:40 A nap legfontosabb hírei – 2026. 06. 19.
- 21:12 Vonatok ütköztek, többen súlyosan megsérültek az Egyesült Királyságban
- 21:04 Pajor Tamás: Mindannyian benne vagyunk a kakiban
- 20:34 Terrorizmusellenes egységeknél és a dán férfikéziseknél dolgozott, most a norvég futballválogatottat vinné a csúcsra
- 20:13 A Tisza benyújtotta a polgármesterek fizetésének korlátozásáról szóló törvényjavaslatot
- 19:52 Callum Styles 2030-ig a West Brom játékosa marad
- 19:52 A belügyminiszter bő egy héttel a kinevezése után leváltotta Tóth Tamás megyei rendőrfőkapitányt
- 19:20 Cucurella a Real Madridba igazolásásról: „Reggel felhívtak, hogy akarok-e menni”
- 19:03 Ráthonyi-Palácsik Tímea a szüléséről: Amikor elkezdték szurkálni a hasamat, még éreztem, és kiabáltam, hogy fel ne vágjanak
- 18:59 „Gondoskodom arról, hogy az egész világ megismerje a neved” – 15 évesen meghalt húgához írt szívbe markoló levelet a lipcsei szélső
- 18:38 Magyar a csúcson, a fideszes médiabirodalom a padlón
- 18:33 Karácsony Gergely elárulta, mennyit keres a BKV azon, hogy filmforgatás miatt lezárják a 2-es metró egy szakaszát
- 18:08 Egyetlen időközi választás eldönthette a brit kormányfő sorsát, a helyére „Észak Királya” léphet
- 08:06 „Még kórházban vagyunk” – helyzetjelentést adott kéthónapos kislányáról Nyári Dia
- 12:07 27 magyar fiatalt menekítettek ki Ausztriában egy kigyulladt buszból
- 14:37 Galéria: lecsapott a hőség Európára
- 15:05 Szilágyi Liliána apja miatt alapszabályt módosítana a MOB, Karácsony nem akar vele egy légtérben lenni
- 15:40 „Ezt most nem tudom magamban tartani” – Rubint Réka megosztotta kisebbik fia bizonyítványát
- 20:13 A Tisza benyújtotta a polgármesterek fizetésének korlátozásáról szóló törvényjavaslatot
- 21:04 Pajor Tamás: Mindannyian benne vagyunk a kakiban
- 10:51 Navracsics a határozatképtelen azbesztügyi ülésről: A Tisza eddig arra hivatkozott, hogy nem azt fogja csinálni, amit a Fidesz
- 13:48 A jegyzőkönyv szerint Mészáros Lőrinc 9,8 milliárd osztalékot szavazott meg magának a vasúti cégében
- 13:01 Ismét meghalt egy munkás a szegedi BYD-gyár építkezésén
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
