Márciusban szinte megfordult az év elején tapasztalt trend – a hazai és a
fejlett részvénypiacokon csökkentek az árfolyamok, míg a fejlődő piacok
pozitívba fordultak – derült ki a Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetsége (BAMOSZ) legfrissebb összesítőjében.
A BAMOSZ tagok által kezelt befektetési alapokból márciusban 47,4 milliárd forintot vontak ki a befektetők, míg ezen időszak alatt az alapok vagyona a piaci teljesítmény hatására összesen további 17,2 milliárd forinttal csökkent. A hónap végén 469 hazai befektetési alapban összesen 3.823 milliárd forintot kezeltek, 1,7 százalékkal kevesebbet az egy hónappal korábbinál.
A befektetői hangulatot rontotta a japán természeti katasztrófa mellett az euróval kapcsolatos kockázatok erősödése is, amelyek jellemzően negatív hozamokat eredményeztek az alapoknál is. További vagyoncsökkenést okozott, hogy – bizonyára az aktuálissá váló nyugdíjpénztári vagyonátadás hatására – az intézményi befektetők is jelentős mértékben váltottak vissza befektetési jegyeket, magyarázta Temmel András, a BAMOSZ főtitkára a közleményben.
