Gazdaság

260 forint alá gyengült az euró

A szünnap ellenére szerdán is erősödött a forint a külföldi piacokon, és csütörtökön is folytatódni látszik a kedvező trend. A kereskedők az amerikai hozamok esésével és a magyar költségvetés kedvező fogadtatásával magyarázzák a jelenséget.

Erősödött a forint a bankközi devizapiacon csütörtökön, az eurót reggel fél tíz tájban 259,10/40 forinton jegyezték, szemben a kedd délutáni 260,10/20 forintos árfolyammal.

A budapesti piac az ünnep miatt zárva volt, de a forint öt és fél havi csúcsra erősödött az euróhoz képest szerdán délután a külföldi piacokon, később mérsékelten gyengült.

Szerdán röviddel 20 óra előtt 259,29 forint ért 1 eurót, ami 0,47 százalékos forintdrágulás a keddi késő esti szinthez képest. A forint erősödését egyrészt az amerikai hozamok esésével, másrészt a jövő évi költségvetés pozitív fogadtatásával magyarázták kereskedők. A kereskedők nem várják a forint árfolyamának további jelentős erősödését.

Csütörtökön nyitáskor 260,00–260,60/70 forintig is erősödött az euró, majd visszagyengült a szerda délutáni szintre. A dollárt csütörtökön délelőtt 203,25/40 forinton jegyezték, míg kedden délután 204,60/80 forinton állt.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik