Gazdaság

Hamis ötezresek bukkantak föl

Nagydorogon és Dunaföldváron is hamis ötezres bankjegyek bukkantak fel; a rendőrség ismeretlen tettesek után nyomoz – tájékoztatott szerdán Heisler Judit, a Paksi Rendőrkapitányság sajtóreferense.

Kedd délelőtt Nagydorogon egy élelmiszerboltban, délután pedig Dunaföldváron egy dinnyeárusnál fizettek hamis bankjeggyel.

Miután mindkét eladónak csak később tűnt fel, hogy a pénz nem valódi, a tettesről, vagy tettesekről nincs információ, tájékoztatott Heisler Judit.

Arra a kérdésre, hogy milyen módszerrel készültek a hamis ötezresek, szakértő adhat választ, de nem voltak jó hamisítványok – mondta Kuti István rendőrkapitány. Hozzátette, a papír minősége is eltért az eredetitől, a fémszál is hiányzott belőlük.

Nagydorogon idén ez már a második alkalom, hogy hamis pénz bukkant fel. Február 23-án itt fogtak el egy fiatal párt, miután hamis tízezressel akartak fizetni.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik