Gazdaság

A görögök segítik ki Bulgáriát

A gázhiány miatt az egyik legnagyobb bajban lévő Bulgária szomszédjaitól, Görögországtól és Törökországtól kap földgázt.

Petar Dimitrov bolgár gazdasági miniszter azt mondta, hogy Görögország a legkorábban a jövő héten kezdi meg a gázszállítást. Bulgária a tervek szerint naponta 2 millió köbméter görög gázhoz jut.

Törökország napi 500 ezer köbméter gáz szállítására tett ígéretet, de az ezzel kapcsolatos részleteket még ki kell dolgozni – jegyezte meg a bolgár miniszter. Bulgária csütörtökön fordult segítségért Görögországhoz és Törökországhoz.

A bolgár gázfogyasztás 96 százalékát fedezik az orosz szállítások, amelyek január 6-án leálltak. A hét közepén a bolgár kormányfő azt mondta, hogy a gázstop miatti eddig veszteségek meghaladják az 50 millió eurót. Szófiában lakások ezrei maradtak távfűtés nélkül, miközben az országban iskolák százait kellett bezárni a hideg miatt.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik