Gazdaság

Állami Nyomda: várakozások szerinti negyedév

Az Állami Nyomda Nyrt. az idén az első negyedévben a piaci várakozásokkal nagyjából megegyező, 248,4 millió forint adózott eredményt ért el, 12,3 százalékkal magasabbat mint egy évvel korábban.

A társaság kedden közzétett nem auditált, konszolidált, IFRS szerinti eredménykimutatása alapján az üzemi eredmény 300 millió forint lett, 21,2 százalékkal haladta meg a 2006 első negyedévit és 6 millió forinttal a várakozásokat.

A társaság nettó árbevétele 6,2 százalékkal 3,5 milliárd forint közelébe emelkedett. A hagyományos nyomdatermékek árbevétele 264 millió forint, ami 42 millió forinttal, 14 százalékkal alacsonyabb, mint egy évvel korábban.


Az export értékesítés 305 millió forintos bevétele 28 százalékkal növekedett a bázis időszakhoz viszonyítva. Az emelkedést elsősorban a biztonsági termékek adták. A stratégiai célországokba (Lengyelország, Románia, Bulgária, Szlovákia, Csehország és Ukrajna) több mint 254 millió forint értékben exportált a társaság.


A társaság jegyzett tőkéje változatlanul 1,45 milliárd forint, a saját tőke 10,6 százalékkal 3,5 milliárd forint fölé emelkedett, ezen belül az eredménytartalék 22,6 százalékkal, 1,8 milliárd forint fölé nőtt.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik