Gazdaság

Novemberi szintjére gyengült a forint

Gyengült hétfőn a forint a bankközi devizapiacon: az eurót fél négy tájban 257,00/10 forinton jegyezték a pénteki 255,20/30 forint után.

A forint 64 bázisponttal 8,96 százalékra gyengült a plusz/mínusz 15 százalékos ingadozási sáv erős oldalán. Utoljára tavaly november végén volt ilyen gyenge a magyar nemzeti valuta.

A kereskedők elmondása szerint a forgalom nem volt nagy, de a forint a zlotyval együtt két hullámban gyengült az euróhoz képest. Az euróval hétfőn 255,50-257,20 forint között kerekedtek, a piacon az amerikai Fed keddi kamatdöntését várják. Általánosnak mondható vélemény, hogy a kamatcsökkentés elmarad az Egyesült Államokban, sőt vannak olyanok is, akik szerint ha nem is a Fed január 30-i ülésén, de a következőn akár emelkedhet is a jelenleg 5,25 százalékos amerikai alapkamat.

Az euró/dollár kurzus nem sokat változott a nemzetközi piacokon, egész nap 1,2905-1,2930 dollár között mozgott az uniós valuta jegyzése. Budapesten a forint gyengült a dollárral szemben is. Délután 199,00/10 forinton kereskedtek, szemben a pénteki 197,45/750 forintos árfolyammal.

Az állampapírpiacon az árfolyam alakulását követve ugyancsak két hullámban emelkedett a hozamszint, a nap végén összesen mintegy 6-7 bázisponttal kerültek feljebb a hozamok a péntek délutáni szintekről. Csütörtökre a hároméves államkötvény aukcióját hirdette meg az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) 75 milliárd forint névértéken. A másodpiacon 7,95 százalékos referenciahozam alakult ki hétfőn ezen a lejáraton.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik