A budapesti tőzsde az idén is meghirdette a „Tőzsdei Legek” versenyét. A szakma és a nyilvánosság szavazatai alapján 11 kategória nyertesei vehették át a díjakat.
A legek
A 2005-ös év legjobb befektetési szolgáltatója címet a Concorde Értékpapír Rt. nyerte. Az idén először ítélték oda a legjobb internetes befektetési szolgáltatónak járó díjat, amelyet az Equitas Bróker Rt. kapott meg. A legjobb elemzői műhelynek járó díjat a Concorde Értékpapír Rt. elemzői csapata vehette át. Az év legjobb részvénykibocsátója az OTP Bank Rt., a legjobb hitelpapír-kibocsátója az FHB Rt. lett. Az év legjobb szaksajtójának a Portfolio.hu. szerkesztőségét választották meg, az év legjobb újságírója Ács Gábor, a Figyelő munkatársa lett. A legjobb adatszolgáltató címet a Reuters Magyarország Kft. kapta. A tőzsde embere 2005-ben Matthias Kunsch, a HVB vezérigazgatója lett.
A tőzsde díjjal jutalmazta a legnagyobb forgalmat bonyolító brókercégeket is. Az azonnali piacon az Erste Bank Befektetési Magyarország Rt., a származékos piacon a Magyar Takarékszövetkezeti Bank Rt. érte el a legnagyobb forgalmat. A tőzsde új áruszekciójában az Agrokont Brókerház volt a legaktívabb kereskedő cég.
A BÉT nem hagyja ennyiben a Kelert
A tőzsde elnöke évértékelésében elmondta, hogy a regionális tőzsdei együttműködés keretében Bécs-Budapest összefogása megvalósult, ám a lengyelországi idő előtti választások megakadályozták a varsói tőzsde privatizációját. A vertikális integráció területén Magyarországon létrejött a két tőzsde egyesítése, de a tőzsde szomorúan vette tudomásul a tőkepiaci törvény parlamenti szavazásának eredményét, amely miatt elakadt a Keler megvásárlásának terve – fejtette ki a tőzsdeelnök. Hozzátette, hogy a BÉT nem hagyja ennyiben, jövőre vissza kíván térni erre a témára.
