Tavaly az üzletág mintegy 90 százalékos növekedést produkált, de azóta jelentősen megváltozott a helyzet. A verseny kiéleződött, a termékek iránti kereslet pedig stagnál, illetve bizonyos területeken – például a nyomtatópiacon az első félévben – csökkent – mondta Sallai.
A társaságnak Magyarországon három gyára van. Tavalyi bevétele 41,1 milliárd forint volt, 46 százalékkal több, mint egy évvel korábban.
A Samsung 2004. évi bevételének 22 százaléka az informatikai, 36,5 százaléka a telekommunikációs, 7,5 százaléka az audio-video, 34 százaléka pedig a háztartásigép-, az úgynevezett fehéráru-piacról származott.
Sallai az idei év alakulásáról elmondta: az év elején dömpingárak alakultak ki a piacon, és előtérbe kerültek a retail értékesítési csatornák, azaz egyre több informatikai terméket adnak el bevásárlóközpontokban és hipermarketekben. Az idén a termékek árrése az erősödő verseny miatt csökkent.
Jövőre a magyar piacon a számítástechnikai termékek iránti kereslet fellendülésére számítanak.
A Samsung a jövőben egyre nagyobb figyelmet fordít a fotónyomtató-piacra, mivel az előrejelzések szerint e termékek iránti kereslet évente 30 százalékkal nő – hangzott el a sajtótájékoztatón. Az idén világszinten 55 millió fotónyomtatót értékesítenek. A Samsung a tervek szerint jövőre 2500 fotónyomtatót ad el Magyarországon, s ezzel mintegy 30 százalékos részesedést ér el.
