Gazdaság

Eredménytelenül tárgyaltak a vasutasok követeléseiről

Nem született megállapodás a Vasúti Dolgozók Szabad Szakszervezete (VDSZSZ) sztrájkköveteléséről a szakszervezet és a MÁV között hétfőn a Herczog László közvetítésével folytatott tárgyaláson. Kedden délután folytatják az egyeztetéseket.

A hétfői egyeztetést követően Gaskó István, a VDSZSZ elnöke elmondta, hogy a munkáltató a szakszervezet két követelésében – a MÁV Cargo privatizációs bevételből való részesedés minden vasutas számára, illetve a 10 százalék többlet bérfejlesztés a kiszervezett társaságoknál – továbbra sem lépett előbbre. Megjegyezte: a szakszervezet ismét elmondta kompromisszumos javaslatát, miszerint több évre elhúzva is lehetne teljesíteni mindkét követelést, ez jelentős mértékben könnyítené a források biztosítását.

A MÁV Cargo privatizációs bevételéből elvárt egyszeri kifizetéssel kapcsolatos igényről a munkáltató gazdasági számításokon keresztül mutatta ki, hogy miért nem tartja indokoltnak. A MÁV szerint az idei és a következő két évi gazdálkodás szoros és költségtakarékos intézkedéseket követel. A munkáltató a korábbi évek kedvezőtlen feltételei között is biztosította az elfogadható mértékű béremelést – mondta Zsoldos Marianna a MÁV humánerőforrás igazgatója.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik