Gazdaság

Újabb nagy tőzsdezuhanás jöhet

Londoni értékforgalmazók szerint a nyugat-európai részvénypiacok szerdán meredek pályán követik - lefelé - a Wall Street keddi és az ázsiai piacok szerda hajnali iránymutatását. Az amerikai Fed legújabb mentőintézkedései csak átmeneti enyhületet hoztak kedden, és a piacokat szemlátomást nem hatja meg az sem, hogy a brit kormány várhatóan nagy összegű mentőtervet jelent be szerdán.

Az értékforgalmazók becslése szerint a londoni értéktőzsde irányadó mutatója, az FTSE-100 122 pont körüli veszteséggel nyithat, a frankfurti értéktőzsde fő mutatója, a DAX-30 118 pont körüli visszaeséssel kezdhet.

A New York-i tőzsdemutatók határidős jegyzései közül a New York-i értéktőzsde fő mutatójáé, a Dow Jones ipari átlagé szerda reggelre 2,16 százalékkal 9332 pontra csökkent, a Nasdaq összetett mutatójáé 2,00 százalékkal 1309,75 pontra süllyedt, az S&P 500-asé 2,27 százalékkal 983,00 pontra fogyatkozott.

Ajánlott videó

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik