Napközben voltak kötések 266 forint felett is, a mozgási sáv mintegy 1,70 forint széles volt. A forint árfolyama a régiós devizákkal és a feltörekvő piaci devizákkal összhangban alakult.
Az euró újabb árfolyamrekordot állított be a nap folyamán a dollárral szemben, elérve az 1,5467-es értéket azt követően, hogy nyilvánosságra kerültek a foglalkoztatás kiugróan magas csökkenését mutató amerikai adatok, megerősítve ezzel a recessziós aggodalmakat és a kamatcsökkentési várakozásokat. A spekulációk már egy 75 bázispontos csökkentést is elképzelhetőnek tartanak a Fed március 18-iki ülésén. A dollár árfolyamcsökkenésének végét egyelőre nem tudják előre jelezni. Elképzelhetőnek tartják az 1,56-os küszöb áttörésének megkísérlését is rövid távon.
A dollárt Budapesten 172,70/80 forinton jegyezték délután négy órakor, az előző nap délutáni 172,05/20 forint után.
A bankközi forintpiacon a likviditáshiány következtében 8 százalék környékére emelkedett a kamatszint.
Az állampapírok másodpiacán a kereskedők elmondása szerint szinte befagyott az adásvétel, ami mögött az áll, hogy a globális likviditáshiány miatt a magyar állampapírokból is menekülnek a külföldi befektetők.
