Gazdaság

Megérezte a BÉT a negatív nemzetközi hangulatot

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 705,24 pontos, 3 százalékos csökkenéssel, 22 796,37 ponton zárt hétfőn.

A részvénypiac forgalma 40,8 milliárd forint volt. A vezető részvények ára csökkent az előző napi záráshoz képest. A Mol és a Magyar Telekom árfolyama átlag felett, az OTP-é a BUX-szal azonos, a gyógyszerpapíroké pedig annál kisebb mértékben estek. Az OTP a régió tőzsdéin forgó bankpapírok viszonylag kis esése miatt maradt mínusz 3 százalékon a nap végére.

Az OTP 212 forintot, 2,99 százalékot esett, 6 888 forintot ért a kereskedés végén, 26,1 milliárd forint értékben forgott. A Mol 850 forinttal, 3,56 százalékkal esett, 22 995 forinton zárt, forgalma megközelítette a 8,4 milliárd forintot. A Magyar Telekom 29 forinttal, 3,43 százalékkal 816 forintra gyengült, 1,61 milliárd forintos forgalomban.

A Richter papírok ára 7100 forinttal, 1,88 százalékkal 37 100 forintra csökkent, forgalmuk 3,7 milliárd forint volt. Az Egis 435 forintos, 2,42 százalékos visszaeséssel, 17 505 forinton zárt, forgalma 189 millió forint volt.

A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 70,97 ponttal, 2,50 százalékkal 2 773,24 pontra csökkent.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik