[FN, KSH] Az önkormányzatok tulajdonában lévő ingatlanok száma mintegy 0,5 százalékkal nőtt egy év alatt , és meghaladta a 847 ezret - derül ki a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) az Önkormányzatok Ingatlanvagyona című kiadványából. A felméréshez országszerte 3164 önkormányzat szolgáltatott adatokat. A kiadvány szerint a legtöbb önkormányzati ingatlan Budapesten található, száma eléri 102,8 ezret. Az adatok szerint itt csökkenés mutatkozik, egy évvel korábban még 112,5 ezer önkormányzati tulajdont regisztráltak. A második legtöbb önkormányzati ingatlannal rendelkező megye Borsod-Abaúj-Zemplén, ahol 95 ezer önkormányzati ingatlant számoltak a statisztikusok, ami 0,5 százalékos növekedés a tavalyi adatokhoz képest. A statisztikai hivatal szerint Tolna megyében van a legkevesebb önkormányzati ingatlan. A múlt évhez viszonyítva idén itt öt százalékkal nőtt az önkormányzati tulajdonban lévők száma, és elérte a 23,5 ezret.
Ajánlott videó
- 16:08 Berobbant a kánikula: idén először mértek 35 fokot
- 15:57 „A világbajnokságot nem az első meccsen nyered meg” – a rosszul sikerült nyitómeccs után sem pánikol a brazilok edzője
- 15:52 29 évesen meghalt Tay Keith, Drake, Beyoncé és Travis Scott producere
- 15:51 Orbán Balázs lemondott az MCC kuratóriumának éléről
- 15:40 „Ezt most nem tudom magamban tartani” – Rubint Réka megosztotta kisebbik fia bizonyítványát
- 15:27 Századik életévében elhunyt Nász István Széchenyi-díjas orvos
- 15:21 „Ha minket nem engednek be, akkor nagyon komoly bírságra számíthatnak” – csaló kéményseprők járják a családi házakat
- 15:18 Hét alkotmánybíró kizáratta magát, ezért nem tárgyalja hétfőn az Ab Sulyok Tamás beadványát
- 15:10 A védett ár alatti szintről látható mértékben még tovább csökkennek a benzinárak a hétvégén
- 15:05 Szilágyi Liliána apja miatt alapszabályt módosítana a MOB, Karácsony nem akar vele egy légtérben lenni
- 15:01 Váratlan mellékhatás: a vb-létszámemelés visszaadta a felfedezés varázsát
- 14:37 Galéria: lecsapott a hőség Európára
- 14:11 Egri Viktor: Nyugi, Neymar a többiek után eredt szobabiciklivel
- 13:58 „A bukott kormány a kultúra minden területén káoszt hagyott maga után” – több múzeumban soron kívüli szakmai vizsgálatot rendelt el Tarr Zoltán
- 13:57 Társadalmi egyeztetésre bocsátották a pedagógusok szabad sztrájkjogát helyreállító törvénytervezetet
- 05:55 Kvíz: egyetlen képkockából meg tudod mondani, Julia Roberts melyik filmjéről van szó?
- 10:51 Navracsics a határozatképtelen azbesztügyi ülésről: A Tisza eddig arra hivatkozott, hogy nem azt fogja csinálni, amit a Fidesz
- 10:59 Vízdíjak: sávos rendszer bevezetését javasolja Budapest
- 06:53 Átmeneti lehet a benzinárstop kivezetése
- 09:23 Térképen mutatjuk, ahogy elnyeli Magyarországot a hőhullám
- 01:33 Brutális belépő után lábtörést szenvedett a kanadai játékos
- 13:01 Ismét meghalt egy munkás a szegedi BYD-gyár építkezésén
- 09:17 Vitézy Dávid szerint annyi építési törmelék maradt a Városligetben, hogy csak a tavasszal kezdik meg az eltakarítást
- 07:15 A kanadai öltözőbe ment bocsánatot kérni horrorbelépője miatt a katari focista
- 11:13 Orbán bukása kivétel lehet, de a Patrióták akár előnyt is kovácsolhatnak belőle
