A csatlakozás kapcsán megállapodást kell kötni az Európai Központi Bankkal arról, hogy Magyarország ténylegesen milyen időponttól alkalmazza majd az EU árfolyamrendszerét, az úgynevezett ERM-II.-t. A pénzügyminiszter hangoztatta: a tagjelölt országok közül már most Magyarország „szimulálja” a legjobban az ERM-II.-t, így nem lesz nehéz a hivatalos átállás. Előírás az, hogy az eurózónába belépő országoknak először két évig az ERM-II.-t kell alkalmaznia, mielőtt nemzeti valutáját felváltja az euróval, azaz belép az euróövezetbe.
Marad a kispesti díszpolgári cím Aranyosi Péternél: „Örülök, hogy a kispesti önkormányzat tudott egy-két göröngyöt gördíteni a diktátor elé”
Aranyosi Péterrel szemben a nyáron kezdeményezték kispesti fideszes képviselők, hogy vegyék el tőle a díszpolgári címét. Azóta döntés született: megkérdeztünk minden érintettet erről.
