Városi rangadót nyert az Atlético

Az Atlético Madrid együttese hazai pályán 3-0-ra verte a rivális Getafét a spanyol labdarúgó-bajnokságban.

A 30. fordulós rangadót vasárnap ebédidőben játszották, azonban ez sem tántorította el a drukkereket attól, hogy szép számban képviseltessék magukat a Vicente Calderón Stadionban. Az első félidő elejét a hazai Atlético Madrid nyomta meg jobban, majd a 24. percben Salvio felhőfejesével a vezetést is megszerezték a Matracosok.

A bekapott gól láthatóan megfogta a Getafét, amely a szünetig nem nagyon tudott mit kezdeni ellenfelével, majd a fordulás után bő negyedórával újra kapitulált, ezúttal Diego iratkozott fel a góllövők közé. A hajrá felé közeledve még Falcao is beköszönt, így sima 3-0 lett a vége.

A mérkőzés góljai:

A Madrid ezzel feljött az Osasuna nyakára, a pamplonaiaknak egy pont a fórjuk a már Európa Liga-selejtezőt érő hatodik helyen. A Getafe a tízedik maradt.