Ikszelt a Barca

Nizzában játszott 1-1-es döntetlent a Barcelona, Xavi büntetőből szerezte a katalánok egyetlen találatát.

Ugyan Angliában készül az új szezonra a Barcelona labdarúgócsapata, ám szombaton este a francia Nizza otthonában lépett pályára az immáron Luis Enrique irányította együttes. Az első félidőben dadogott a katalánok játéka, míg a gallok Cvitanich révén büntetőből megszerezték a vezetést, a gránátvörös-kékektől egy keresztlécre futotta.

Enrique hét helyen változtatott a csapatán a második felvonásra, és ugyan egy ideig még tartotta magát a Nizza, a csereként beálló Xavi büntetőjével sikerült egyenlítenie a Barcának a 68. percben. A végét a spanyolok bírták jobban, a győzte találatot azonban nem tudták megszerezni, 1-1 lett a meccs vége.