Mindkét sprintszám előfutamai rendhagyó szabályok szerint zajlottak, a mezőny 12-12 kiemeltjének nem kellett futnia, a három-három előfutamból pedig nem lehetett hellyel továbbjutni, hanem a 12-12 legjobb időt elérő lépett a következő körbe. A rendszer Molnár Attilának kedvezett, aki az európai ranglistán elfoglalt előkelő helye miatt megúszta az előfutamot 400-on, írta az MTI.
Takács hatalmasat futott
A nők klasszikus vágtaszámában az MTK országos csúcstartó (11.06 mp) sprintere az első futamban kapott helyet. Takács Boglárka ebben a szezonban eddig nem teljesített kiemelkedően, 11.16 másodperces idei legjobbja egy tizeddel marad el nemzeti rekordjától, ám ő többször nyilatkozott arról, hogy formájával nincs gond és ki kell jönnie a kiugró eredménynek, ami benne van.
Németh Roland tanítványa az elmúlt években rendre küzdött azzal, hogy az első 15-20 métere nem volt a legerősebb, ezúttal viszont egészen parádésan kapta el a rajtot, valósággal kilőtt a gépből és onnan egészen a célig szemre is szépen és – ami fontosabb – rendkívül gyorsan futott, ezzel magabiztosan nyert a futam esélyese, a brit Imani Lansiquot előtt.
Enyingi is jól száguldott
Férfi 400-on Enyingi Patrik Takácshoz hasonló teljesítményt nyújtott. A gödöllőiek klasszisa idén sok sérüléssel bajlódott, szabadtéren pedig kevés 400-at futott versenyen, 45.27 mp-es szezoncsúcsa azonban így is azt ígérte, hogy gond nélkül jut majd tovább.
A két hete 200 méteren Molnár Attila előtt országos bajnok futó aztán megmutatta, hogy kiváló formában van ő is, az első futamban gyakorlatilag a rajttól a célig vezetett úgy, hogy 300 méterig lazán futott, majd a célegyenest húzta meg, s végül karrierje második legjobb eredményével, 44.87 másodperccel ért célba elsőként. Egy futammal később pedig eldőlt, hogy ő is ott lesz a keddi elődöntőben.
Halász Bence máris döntős
Halász Bence a kalapácsvetés selejtezőjében elsőre megdobta a döntőbe kerüléshez szükséges eredményt. A Dobó SE olimpiai ezüstérmes, háromszoros világbajnoki bronzérmes klasszisa gyakorlatilag hozta a papírformát, ugyanis a keddi döntőhöz szükséges 78 méteres határt az elmúlt két évben minden versenyén könnyedén túlszárnyalta és ez hétfőn délelőtt sem jelentett számára problémát.
Szabados Ármin is bejutott a fináléba, a Haladás VSE világbajnoki nyolcadik versenyzője a B csoportban 77,08 méteres eredménnyel a negyedik lett, összesítésben pedig a hatodik legjobb eredménnyel biztosította helyét a keddi fináléban, mely közép-európai idő szerint 20.10-kor kezdődik.
A szám harmadik magyarja, az Eb-újonc Czeller Gábor 70,47 méterrel a 26. helyen végzett.
Beregszászi Renáta 20. lett
A kalapácsvetők A csoportjának versenyével párhuzamosan zajlott a női súlylökés kvalifikációja, melyben a magyar bajnok Beregszászi Renáta szerepelt. A szegedi dobó 17,10 méteres egyéni csúccsal érkezett Birminghambe, ahol 18,20 méter kellett a biztos döntőbe jutáshoz.
Beregszászi első kísérlete érvénytelen volt, másodikra pedig 16,09 métert ért el. Amikor utolsó dobására készülődött a 12., még döntős helyet a cseh Katrin Brzyszkowská birtokolta 16,76 méterrel, azaz ekkor úgy állt, hogy elég lenne megközelítenie egyéni rekordját, ám zárókísérlete nem sikerült.
Le sem mérette és a 20. helyen fejezte be az Eb-t a 27 fős mezőnyben.
