Sport

Történelmi döntés: minden olimpiai induló kap mostantól 3 millió forintot

Rubik Ernő Kossuth-díjas feltaláló, játéktervező, szobrász, építész, formatervező, belsőépítész (b), Gyulay Zsolt, a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) elnöke (b3) és Fürjes Balázs, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) magyar tagja (b4) Rubik-kockát ajándékoz Kirsty Coventrynek, a NOB elnökének (b2) a MOB székházában 2026. június 12-én.
Purger Tamás / MTI
Rubik Ernő Kossuth-díjas feltaláló, játéktervező, szobrász, építész, formatervező, belsőépítész (b), Gyulay Zsolt, a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) elnöke (b3) és Fürjes Balázs, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) magyar tagja (b4) Rubik-kockát ajándékoz Kirsty Coventrynek, a NOB elnökének (b2) a MOB székházában 2026. június 12-én.
Purger Tamás / MTI

Fürjes Balázs, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság magyar tagja a Facebook-oldalán számolt be róla, hogy a szervezet 146. ülésén történelmi döntést született.

A 2026-os milánói-cortinai téli olimpiával kezdve minden olimpikon, aki rajthoz áll, részt vesz, elindul a téli vagy nyári játékokon, 10 ezer amerikai dollárt (mai árfolyamon több mint 3 millió forintot) kap a Nemzetközi Olimpiai Bizottságtól elismerésként az olimpiai részvételért

– írta Facebook-oldalán Fürjes, aki azzal folytatta, hogy ez minden más felkészülési vagy eredményességi támogatástól, díjazástól független, azokhoz képest kiegészítő, így a magyar olimpikonok ezt a NOB-elismerést a magyarországi támogatásokon és eredményességi jutalmakon, olimpiai életjáradékon felül kapják.

„Ezzel a NOB azt ismeri el, hogy minden olimpiai sportág minden sportolója részéről önmagában eljutni az olimpiára, kivívni a részvétel jogát, kvalifikálni is hatalmas teljesítmény. Sok év lemondása, kemény, fegyelmezett munkája, áldozata szükséges hozzá. Azért hoztuk ezt a döntést, mert az olimpiai mozgalom szívében a versenyzők, a sportolók állnak. Amíg csak világ a világ” – írta.

Itt állíthatod be, hogy a Google kereső elöl hozza a 24.hu-s találatokat

Ajánlott videó

Olvasói sztorik