A japán labdarúgó-válogatott 4-0-ra legyőzte Tunéziát, amivel eldőlt, hogy az ázsiai csapat továbbjut a csoportból Hollandiával és Svédországgal együtt, míg az afrikai együttes már biztosan kiesik.
Tunézia az első meccsén 5-1-re kikapott, és olyat lépett a szövetség, amire még nem volt példa: rögtön szövetségi kapitányt cserélt, leváltották Sabri Lamouchit, és kinevezték Hervé Renard-t. Nem várt könnyű feladat az edzőre, ugyanis az a Japán jött szembe, amely az előző két vébén a 16 közé jutott.
Az ázsiaiak nagyon bekezdtek, és már a 4. percben vezetést szereztek, Nakamura passza után Kamada sarkazott a kapuba – ez volt a legkorábbi japán gól a vb-k történetében. A 10. percben kis híján megduplázta az előnyt Japán, Dahmen azonban a gólvonalról ki tudta ütni a labdát, visszanézték, és milliméterekkel csíphette még a vonalat a labda.
– VAR confirmed that this is NOT a goal for Japan! pic.twitter.com/t2YFsJYjii
— The Touchline | (@TouchlineX) June 21, 2026
Kicsit visszább vett a tempóból ezután Japán, de az ivószünet után már megszületett a második gól, Ueda maradt üresen, majd a védő lábai közt kilőtte a hosszú alsó sarkot. Tunézia mindeközben kaput eltaláló lövés nélkül hozta le az első 45 percet.
A második félidő sok izgalommal nem szolgált, annyi történt, hogy eldőlt végleg a meccs a 69. percben, amikor egy védők mögé bepörgetett labdára Ito robbant rá, majd laposan, higgadtan a kapuba lőtt. A 4-0-s ázsiai győzelmet Ueda állította be egy fejessel.
Japán ezzel a győzelemmel nemcsak a saját, hanem a holland és a svéd csapat továbbjutását is bebiztosította, Tunézia pedig, amely első afrikai válogatottként kapott legalább négy gólt az első két meccsén, búcsúzik a vébétől.
