Rosszul lett egy férfi pénteken egy tizenharmadik kerületi gyógyszertárban, ám a patikai dolgozók lélekjelenléte végül megmentette az életét. Az esetről Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat szóvivője szombaton késő este videóban számolt be a gyógyszertári alkalmazottakat méltatva.
Az esetkocsi perceken belül megérkezett a helyszínre, és a beteget sikerült újraéleszteni. Győrfi Pál ezt jutalmazva elismerő oklevelet adott a gyógyszertári alkalmazottaknak.
Nem ez az első eset idén, hogy patikában élesztettek újra valakit
Februárban egy 60 év körüli férfi egy Tolna megyei gyógyszertárban szerette volna kiváltani hozzátartozójának gyógyszereit, amikor minden előzmény nélkül összeesett. A gyógyszertárban dolgozók ebben az esetben is a beteg segítségére siettek, mentőt hívtak, majd a mentésirányító instrukcióit követve megvizsgálták a férfit, aki már nem lélegzett. Ezután újraélesztés kezdődött a helyszínen, miközben a közeli orvosi rendelőt is értesítették a történtekről. Az ott rendelő háziorvosnő egy félautomata defibrillátorral a beteghez sietett, így sikerült megmenteni az idős férfi életét.
