Országjáró körútjának hétfői első állomásán Vecsésre látogatott Magyar Péter. A politikus kezdetben arról beszélt, hogy nem akarják megszüntetni a rezsicsökkentést, bár a propaganda most ezzel támadja, sőt, ki szeretnék terjeszteni. A Tisza elnöke szerint az Index, a Hír TV és Orbán Viktor is hazudik a témában.
A Tisza jelöltje, Balajti István meg fogja nyerni ezt a körzetet – jelentette ki Magyar Péter a rendezvény elején.
Az ellenzéki politikus kitért arra, hogy a kormány nem a magyar érdeket képviseli, és felhozta, hogy Szijjártó Péter külügyminiszter kijelentette, hogy Magyarországot az Európai Unión kívül kell tartani. Majd a közelmúlt botrányaira utalt, a Tisza elleni titkosszolgálati akcióra, a nemzeti bank kirablására, illetve hogy fekete ruhás verőembereket küldenek az utcákra, akik civileket, újságírókat lökdösnek.
Civilekkel kiabál a miniszterelnök is, rettegve, ahogy az Győrben történt
– mondta Magyar Péter, hangsúlyozva, tönkretették az országot, kórházi ágyakat számoltak fel, kórházakat zártak be, miközben zuhan az ipar. A „bukott batidai bakter” (Lázár János – a szerk.) közben a Mi Hazánkkal akar együttműködni, akinek elnöke egyértelműen a Huxit mellett érvel.
Híveitől azt kérte Magyar Péter, hogy ne üljenek fel a provokációknak, kerüljék a fideszes rendezvényeket, a verőlegényeket, és próbálják meggyőzni családtagjaikat, mert szerinte a fideszesek többsége is uniópárti.
Készen állunk a kormányzásra
– mondta, és ajánlotta a Tisza Párt programját, amelyet valódi szakemeberek állítottak össze, nem Kocsis Máték és Menczer Tamások.
Balajti arról beszélt, hogy az agglomerációs települések nem fejlődtek megfelelően a lakosság számának növekedéséhez képest. A körzetben nincs gyermekorvos, az utak, csőrendszerek elavultak. – Itt az ideje, hogy együtt változtassunk, bízzatok a Tisza erejében – mondta a körzet tiszás jelöltje.
Magyar Péter szerint
nincs más opció, meg kell nyerni a választást, nem kicsit, nagyon.
Ezután ismertette, hogy április 2-án 16 óráig lehet átjelentkezni, ha valaki nem a lakhelyén akar szavazni, és a külföldieknek is ez a határidő van, ha regisztrálni akarnak a szavazásra. Jelezte, hogy minden szavazókörben lesznek aktivistáik, a legtöbb helyen kettő is, akiknek a képzése már zajlik.
Magyar Péter kifejtette, nem lesz a kerítés kolbászból, de azt megígérte, hogy az utakra, kórházakra, rendelőkre fogják költeni az adókat. Szerinte a fideszesek is egy nyugodt, békés országot akarnak, nem ezt az őrületet, ami évek óta zajlik az országban a háborús propagandával. – Mikor beszélt utoljára Orbán Viktor az egészségügyről? – tette fel a kérdést. Közölte: a magyar helyzetről fognak szavazni a választók, nem Ukrajnáról, Trumpról és Teheránról, amikről a miniszterelnök beszél.
Azt kérte híveitől, hogy a következő 13 napot még hajtsák meg, mert most van esély a változásra.
