Belföld

Hivatalos: lecserélte a vadászbalesetet szenvedő nyíregyházi jelöltjét a Fidesz

MTI/ Bruzák Noémi
Navracsics Tibor területfejlesztési miniszter (j) stratégiai partnerségi megállapodást ír alá János Istvánnal, a Nyíregyházi Egyetem rektorával (k) és Halkóné Rudolf Éva kancellárral a Miniszterelnökség Akadémia utcai épületében 2022. november 21-én.
MTI/ Bruzák Noémi
Navracsics Tibor területfejlesztési miniszter (j) stratégiai partnerségi megállapodást ír alá János Istvánnal, a Nyíregyházi Egyetem rektorával (k) és Halkóné Rudolf Éva kancellárral a Miniszterelnökség Akadémia utcai épületében 2022. november 21-én.

A Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei 01. számú országgyűlési egyéni választókerület Fidesz VK-elnökeként tisztelettel tájékoztatom Önöket, hogy a korábban bejelentett dr. Polgári András visszalépett a jelöltségtől. A választókerület elnökeként – a Fidesz helyi elnökségének egyhangú egyetértésével, valamint a választókerületi szervezet egyöntetű döntésével is megerősítve – Halkóné dr. Rudolf Évát, a Fidesz nyíregyházi szervezetének elnökét, helyi önkormányzati képviselőjét, a Fidesz-KDNP városi közgyűlési frakcióvezetőjét javasoltam az országos választmány felé

írta ki a Facebookra Kovács Ferenc, a szabolcsi 1-es választókerület fideszes elnöke, hozzátéve: a döntésre még rá kell bólintania a Fidesz választmányának.

A posztban méltatják Halkóné dr. Rudolf Éva politikai és civil munkásságát. Mint írták: 15 éve aktív részese a helyi közéletnek. Civil pályafutását tekintve kezdetben vállalati jogászként, majd 30 éven át vezetői beosztásokban dolgozott a felsőoktatásban a Nyíregyházi Egyetemen és jogelődjeiben. 2010 óta folyamatosan önkormányzati képviselő nyíregyházi közgyűlésében, 5 éve a Fidesz-KDNP frakcióvezetője,, munkája elismeréseként 2024-ben a Magyar Érdemrend Lovagkeresztjével tüntették ki.

Arról azonban a közlemény egy szót sem ejt, hogy miért kellett visszalépnie a jelöltségtől Polgári Andrásnak.

Azt a 24.hu írta meg, hogy Polgári, a vármegyei kormányhivatal főigazgatója december 28-án egy Újfehértón tartott vadászaton lábon lőtte magát. A rendőrségi jelentés szerint telefonálás közben sütötte el véletlenül a sörétes puskáját, és olyan szerencsétlenül találta el a lábfejét, hogy azóta többször is műteni kellett. Polgárit egyébként nem sokkal korábban nevezték ki az előző két választáson győztes Szabó Tünde korábbi sportállamtitkár helyett, ám januárban és februárban teljesen eltűnt a nyilvánosság elől. Többször lemondta a helyi rádió előre lebeszélt interjúját is, melyben a Tisza Párt képviselőjelöltjével, Gajdos Lászlóval, a Nyíregyházi Állatpark igazgatójával együtt kellett volna szerepelnie.

A Fidesz is hallgatott az esetről. Lapunk többször kereste Kovács Ferenc nyíregyházi polgármestert, de egyszer sem válaszolt kérdéseinkre, így arra sem, hogy kitartanak-e Polgári jelölése mellett. Arról is beszámoltunk, hogy a városban találgatások indultak: többen azt várták, hogy Kapu Tibor űrhajós lesz a Fidesz jelöltje.

Két nappal ezelőtt megírtuk, hogy lapunk értesülései szerint Halkónéra cserélik Polgárit, és ezt most a Fidesz hivatalosan is megerősítette.

Kapcsolódó
A Fidesz helyi frakcióvezetőjére cserélhetik a vadászbalesetet szenvedett Polgári Andrást
Halkóné néhány napja még azt mondta, Polgári a jelölt, és az is marad.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik