Újabb „cuki” állat bukkant fel hazánkban, komoly rajongótábort is szerzett már magának olyanokból, akik nem értik meg, hogy az idegenhonos fajok milyen komoly veszélyt jelentenek hazánk élővilágára. Ilyen a vizekben pusztító nutria és az erdőkben garázdálkodó mosómedve. És az amerikai nyérc, amelynek amúgy esze ágában sem volt Európába költözni, sőt, kifejezetten szomorú a története: szőrmetelepekről szökött egyedekből születtek a megállíthatatlanul terjedő populációk. Ettől függetlenül jelenléte nemcsak nemkívánatos, hanem egyenesen veszélyes. A görényméretű ragadozóról a HUN-REN Ökológiai Kutatóközpont két munkatársát, Dr. Juhász Erikát és Kanizsay Borbálát kérdeztük.
Tudomány
Cuki állat káros hatásokkal – új ragadozó jelent meg Magyarországon
Arterra / Universal Images Group / Getty Images
Két amerikai nyérc.
Arterra / Universal Images Group / Getty Images
Két amerikai nyérc.
Az amerikai nyérc kedves pofijával szerethető állat, sokakat levesz a lábukról, ám idegenhonos ragadozóként komoly fenyegetést jelenthet hazánk élővilágára. Az európai populációkat szőrmefarmokról szökött állatok alapították a 20. században, mára Magyarországon is egyre nagyobb területet hódít meg. Szakértőket kérdeztünk az amerikai nyérc hazai terjedéséről és lehetséges károkozásáról.
Ajánlott videó
- 15:52 Hat napig jégen és csokoládén élt a Mount Everesten rekedt serpa
- 15:42 Meghalt Bernadette Chirac
- 15:27 Nagy egyéniségek, egyedi kinézet, tradicionális mezek: régen még a vb is jobb volt?
- 15:10 Jelentősen nőhet az Európai Beruházási Bank által Magyarországnak nyújtott hitel
- 14:39 Klein Dávid újabb nyolcezres expedícióra indul
- 14:17 „Siessetek, gyorsan!” – Így hívta sorsdöntő csatára a magyarokat a király
- 14:12 Magyar Péter: Felszólítom Orbán Viktort, állítsa le a Fidesz dezinformációs kampányát és a gyűlöletbeszédet
- 14:05 Hamarosan elérhető a főszezoni balatoni menetrend
- 13:50 „A Milannak nincsenek tulajdonosai, a Milan mindig a szurkolóké lesz” – sosem látott tömeget mozgósítanának az ultrák
- 13:42 Videón, ahogy az 50-es villamos letarolja az Üllői útról elé kanyarodó autót
- 13:27 Putyin előtt még a robotoknak is tisztelegniük kell – videó
- 13:02 Harmincnégy éves férfivel végzett egy erdélyi medve hajnalban Holdvilágnál
- 12:39 Kezdés sötétedéskor – Nyáresti közösségi szórakozás a csillagos ég alatt
- 12:34 Újra van közvetlen repülőjárat Budapest és Toronto között
- 12:25 Ennél jobb hírt nem kaphatott Argentína a világbajnokság előtt: Messi játszhat
- 03:33 Marco Rossi: Szoboszlai Dominik elfáradt, görcsei voltak
- 10:43 Szabadeséstornyok gyártója is szörnyethalt a horvátországi repülőgép-szerencsétlenségben
- 09:14 Ágyneműtartóból rángattak ki egy nőt (vagy férfit) a kommandósok Budapesten
- 14:12 Magyar Péter: Felszólítom Orbán Viktort, állítsa le a Fidesz dezinformációs kampányát és a gyűlöletbeszédet
- 08:24 Magyar Péter: Jövő héten benyújtjuk az Országgyűlésnek a közmédia teljes átalakításáról szóló törvényjavaslatot
- 11:37 Kínában elloptak egy internetes sztárkutyát – és felszolgálták egy étteremben
- 10:46 Rubint Réka hazatért a kórházból, ez fogadta otthon
- 11:14 Így festenek a Háromharmad készítői rocksztárként – a legjobb fotók szerdai élő eseményünkről
- 05:59 Brutálisan hasba rúgott egy kisgyereket egy robot Kínában – videó
- 09:09 24/7: Az Alávaló Hazugságok a reklám után folytatódik, ne menjenek sehová!
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
