HIRDETÉS
Gazdaság

Trump vámháborújának kezdetén a BUX mellett a forint is tovább zuhant

Demetrius Freeman/The Washington Post via Getty Images
Demetrius Freeman/The Washington Post via Getty Images

Szerdán életbe léptek Donald Trump múlt héten bejelentett vámjai a világ ellen, beleértve az Európai Unióra vonatkozó 20 százalékos, illetve a Kínára kivetett 104 százalékos vámokat.

Az amerikai elnök elmélyülő vámháborúja reggel a világ tőzsdepiacain további zuhanást okozott, és a kora reggeli kereskedésben az euró árfolyama is már 409 forint felett járt. 

Trump kedd este egy újabb szektort, a gyógyszerszektort is jelentős vámmal fenyegette meg, ami ugyancsak komoly fájdalmakat okozhat a magyar gazdaságnak, ha bevezetik.

Ma az amerikai központi bank szerepét betöltő Fed jegyzőkönyvén kívül nem jelenik meg fontos gazdasági adat, ezért továbbra is a vámháború hírei jelenthetik a fő piaci mozgatóerőt, írja a Portfólió.

Egyébként a hazai tőzsde is erőteljes eséssel kezdte a napot, a BUX 2,6 százalékos mínuszban állt reggel kilenc körül. A blue chipek a következőképp álltak nyitáskor:

  • OTP -2,9%,
  • Mol -1,9%,
  • Richter -2,3%,
  • Magyar Telekom -2,1%.

Karoline Leavitt, a Fehér Ház szóvivője arról beszélt kedden, hogy az USA országra szabott megállapodásokra törekszik az új vámok bejelentését követően számos állammal meginduló kétoldalú kereskedelmi tárgyalások keretében.

Ajánlott videó

0 seconds of 0 secondsVolume 0%
Press shift question mark to access a list of keyboard shortcuts
00:00
00:00
00:00
 
Olvasói sztorik